У ФГВФО відзвітували, скільки вдалося виплатити вкладникам банку "Фінанси та Кредит" за перший тиждень ліквідації


У ФГВФО відзвітували, скільки вдалося виплатити вкладникам банку "Фінанси та Кредит" за перший тиждень ліквідації

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) виплатив вкладникам ліквідованого банку “Фінанси та Кредит” 2,5 млрд грн за перший тиждень виплат в період ліквідації з 23 грудня, що становить 40% від загальної суми відшкодування (6,5 млрд грн), повідомляється на веб-сайті фонду.

Як наголошується в повідомленні, загальний реєстр на виплату відшкодування під час ліквідації фінустанови включає більше 200 тис. вкладників.

Виплати здійснюються через Ощадбанк, Альфа-Банк, банк “Південний” і ПУМБ в залежності від місця реєстрації вкладника, зазначеного в договорі.

Фонд уточнює, що в період тимчасової адміністрації з 18 вересня до 17 грудня 2015 вкладникам виплачено 3,9 млрд грн.

Як повідомлялося, Національний банк України 17 грудня 2015 року з пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла постанову № 898 про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ “Банк“Фінанси та Кредит”.

“У зв’язку з невиконанням задекларованих заходів щодо поліпшення ліквідності і відсутністю достатніх дій з боку власників банку для запобігання його неплатоспроможності, а також у зв’язку з тим, що діяльність банку не відповідала вимогам банківського законодавства та нормативно-правових актів НБУ, регулятор відніс банк “Фінанси та Кредит” до категорії неплатоспроможних з 17 вересня, а ФГВФО 18 вересня ввів у банк тимчасову адміністрацію на період до 17 грудня”, – повідомив регулятор.

Банк “Фінанси та Кредит” засновано в 1990 році. Його основним бенефіціаром виступає український бізнесмен, народний депутат, мажоритарій і CEO гірничорудної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго.

Згідно з даними НБУ, за розміром загальних активів на 1 липня 2015 банк займав 10-е місце (38,88 млрд грн) серед 127 діючих у країні банків. Його зобов’язання перед фізособами на цю дату були рівні 16,98 млрд грн, у тому числі у валюті – 11,61 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua