Уряд пропонує приватизувати чи реорганізувати Держзембанк


Уряд пропонує приватизувати чи реорганізувати Держзембанк

Кабінет міністрів пропонує парламенту здійснити заходи щодо реорганізації чи приватизації Державного земельного банку через Фонд державного майна.

Відповідний законопроект № 3733 зареєстрований у парламенті 28 грудня 2015

Згідно з пояснювальною запискою, зараз Держзембанк знаходиться в стані ліквідації, але її альтернативою є реорганізація або приватизація з метою продажу держпакету акцій потенційним інвесторам. Це дозволить повернути кошти до державного бюджету, за рахунок яких був сформований статутний капітал банку, залучити додаткові інвестиції у вітчизняний АПК.

Як повідомлялося, Верховна Рада 17 червня 2014 вирішила ліквідувати Держзембанк.

Держзембанк був створений для реалізації нових механізмів агрокредитування і забезпечення аграріїв доступним фінансуванням. Попередній уряд вніс в його статутний капітал 120 млн грн, а для внесення в капітал банку земельних ділянок сільгосппризначення необхідно було прийняття змін до Земельного кодексу України.

Передбачалося, що банк буде забезпечувати управління землями сільськогосподарського призначення державної власності і виконувати функції з реалізації державних кредитних програм, насамперед для середнього та малого бізнесу в сільській місцевості.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Аграрний ринок
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua