Фонд гарантування в наприкінці 2015 року достроково погасив кредити НБУ на 10,3 млрд грн


Фонд гарантування в наприкінці 2015 року достроково погасив кредити НБУ на 10,3 млрд грн

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) 30 грудня 2015 частково достроково погасив кредити Національного банку України, отримані в 2014-2015 рр., на суму понад 10,3 млрд грн, повідомляється на веб-сайті Фонду.

Як наголошується в повідомленні, погашення кредитів відбулося за рахунок продажу державних цінних паперів, що дозволить Фонду скоротити витрати в 2016 році на суму понад 5 млрд грн.

Як повідомлялося, за даними НБУ банки і Фонд гарантування в жовтні скоротили свою заборгованість перед центробанком на 0,2 млрд грн, у вересні – на 3,3 млрд грн.

Разом з тим НБУ не уточнив суму існуючої заборгованості.

При цьому Фонд гарантування 22 грудня отримав останній транш в 2015 році в розмірі 5 млрд грн урядового кредиту для виплат вкладникам неплатоспроможних банків в рамках кредиту Міністерства фінансів України.

Кошти залучені у вигляді облігацій внутрішньої державної позики, які були монетизовані на вторинному ринку цінних паперів за участю Національного банку України.

Всього з початку 2015 року Фонд отримав 41,5 млрд грн кредитів від Міністерства фінансів у вигляді ОВДП. При цьому на виплати вкладникам неплатоспроможних банків Фонд направив в банки-агенти більш 48,5 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ ФГВФО
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua