Apple залишилася лідером за капіталізацією в світі


Apple залишилася лідером за капіталізацією в світі

Високотехнологічні компанії в 2015 році зміцнили лідерство в списку найбільших за капіталізацією в США і світі: Apple Inc. зберегла за собою верхню сходинку, а Alphabet Inc. (материнський холдинг Google Android) істотно скоротила відрив, вперше опинившись на другому місці, пише The Wall Street Journal.

Apple почала 2015 рік з капіталізацією близько $640 млрд, збільшивши її навесні до $750 млрд, однак в останні сесії року ринкова вартість найдорожчої компанії світу опускалася нижче $600 млрд через побоювання щодо попиту на смартфони iPhone в короткостроковій перспективі.

Між тим Alphabet в цьому році зробив істотний ривок вперед, збільшивши капіталізацію на 45% – до більш ніж $530 млрд.

Помітний підйом в останні місяці продемонструвала і Microsoft Corp., вирвавшись на третє місце з капіталізацією майже $450 млрд. Акції компанії подорожчали в цьому році до відміток, що останній раз спостерігалися 15 років тому, коли їй належав титул найбільшої в світі.

Число компаній США, яким вдалося подолати позначку в $300 млрд ринкової вартості, зросла до історичного максимуму.

Однак не у всіх сегментах ситуація настільки безхмарна: компанії ПЕК постраждали від різкого зниження цін на нафту. Exxon Mobil Corp. вперше більш ніж за десятиліття не займає ні першу, ні другу сходинку у рейтингу американських корпорацій за величиною капіталізації. Протягом всього року вона із змінним успіхом бореться з Berkshire Hathaway (інвестиційно-страховий холдинг мільярдера Уоррена Баффета) за 4-ту позицію.

Востаннє Exxon завершувала рік на 5-му місці в 1999 році, коли вона коштувала $278 млрд проти $604 млрд Microsoft.

Далі йде Amazon.com Inc., вартість якої за рік зросла більш ніж удвічі – до $315 млрд. В десятку найбільших компаній США також входять Facebook Inc, General Electric Co., Johnson & Johnson і банк Wells Fargo.

У мінусі в 2015 році виявилися й багато компаній роздрібної торгівлі в США: лідер галузі Wal-Mart Stores Inc. втратив майже 30% вартості, скоротивши її до менш ніж $200 млрд вперше за кілька років. На початку 2013 року Wal-Mart займав 3-ю сходинку.

Компанії з інших країн з’являються в ренкінгу тільки з другої десятки, свідчать дані агентства Bloomberg: на 29 грудня на 11-му місці був найбільший китайський банк Industrial & Commercial Bank of China (ICBC), з 13-го по 15-е місця – три швейцарських компанії Roche Holding, Nestle SA і Novartis AG.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua