Інфографіка: скільки Україна витрачає на медикаменти


Інфографіка: скільки Україна витрачає на медикаменти

В Україні цього року було запущено нову процедуру закупівлі медикаментів. 12 національних програм, а це 60% усіх держзакупівель ліків, вже передано на аутсорс. Закупівлями будуть займатися три організації − ЮНІСЕФ, ПРООН та британське закупівельне агентство Crown Agents. Саме з цими компаніями міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі восени підписав договори на загальну суму 2,2 млрд гривень.

Плани уряду на наступний рік − повністю вивести з-під Міністерства охорони здоров’я функцію закупівлі лікарських засобів і передати 100% бюджету на ліки міжнародним організаціям.

На підставі даних, представлених Мінздравом, Forbes підрахував і порівняв, скільки і на які програми міністерство витрачало бюджетні кошти за останні чотири роки.

Всього за 2015 рік витрати на придбання медикаментів склали 4 млрд 098,9 млн гривень, що майже вдвічі більше, ніж за минулий рік. Для порівняння − в 2014 році МОЗ витратило на держзакупівлі 2 млрд 316,3 млн гривень.

У першу трійку витрат цього року увійшли програми з імунопрофілактики, реалізації Конвенції ООН про права дитини та боротьби з онкозахворюваннями. Більш ніж у 10 разів збільшилося фінансування надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю − на 143,8 млн гривень, проти 10,7 млн гривень минулого року. Скорочення витрат бюджету пройшло у напрямку лікування онкохворих дітей − майже на 100 млн гривень.

Незважаючи на загальну динаміку збільшення фінансування сфери, на практиці пацієнт навряд чи відчув покращення. Новий формат закупівель через міжнародні організації поки що не приніс результатів − ліки все ще не придбано, а тендери, покладені на МОЗ, проходять по старих корупційних схемах. Це стверджує глава Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

«Це той незручний момент, коли боротьба з корупцією сама по собі корупційна. Найважливішим є питання принципу відбору закупівель Міністерством охорони здоровʼя і закордонними організаціями», − каже він. Сердюк констатує: цифри йдуть врозріз із цим положенням фінансування. «На ліки потрібно витрачати мінімум у 10 разів більше. У реальності ж витрачається на 20% менше», − резюмує Сердюк.

Дарія Кравченко

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МОЗ України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua