Економіст пояснив, чому МВФ підтримає Україну з новим бюджетом


Економіст пояснив, чому МВФ підтримає Україну з новим бюджетом

В Україні проблема не з бюджетом, а з регулюванням економіки. Про це розповів економіст, екс-секретар Кабінету міністрів України Віктор Лисицький.

На думку економіста, на бюджет впливають два головні чинники. «Перший – МВФ. Він генеральний кредитор. Фонд ще й символ, так як на нього орієнтуються інші гравці – Світовий банк, ЄБРР і приватні інвестори. Другий фактор – США. Ясно, що за спиною МВФ американці. Вашинтон треба утримати Україну, щоб вона не «впала» в обійми Росії», – сказав Лисицький.

Бюджет і його параметри, на думку Лисицького, не проблема в порівнянні з розвалом державних інститутів.

“Якщо ми хочемо, щоб у нас бізнеси розвивалися, як у Німеччині чи США, треба створювати відповідну систему регулювання. Це не дача грошей в кредит, а умови роботи і контроль. Малий бізнес в США дає 60% ВВП. І вони не працюють за канонам ліберальної економіки, у них окреме регулювання. У нас тут просто хаос. Саме інституційна слабкість держави і є головною проблемою економіки, як це не парадоксально “, – підкреслив він.

На думку експерта, потрібно переймати не тільки американський, а й турецький досвід. “У нас немає вільних економічних зон. Туреччина перейшла до економічного зростання через вільні економічні зони. У нас їх як скасувала Тимошенко, так і всі забули”, – сказав Лисицький.

“При радикальному підвищенні інституційної спроможності влади, залучення американського і турецького дослідів бюджет можна навіть перевиконати”, – резюмував економіст.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua