Учасники агроринку розкритикували податкові "реформи Макєєвої"


Учасники агроринку розкритикували податкові "реформи Макєєвої"

Учасники агроринку критикують так звану “реформу заступника міністра фінансів Олени Макєєвої”.

“Так, учасники агроринку повідомили журналістам, що 15 грудня відбулася презентація податкової реформи Мінфіну в профільному комітеті Верховної Ради з питань оподаткування, де були представлені суперечливі пропозиції”, – йдеться в повідомленні.

Підкреслюється, що зазначені пропозиції викликали різку критику народних депутатів – членів Комітету Ради по податках.

Зокрема, Мінфін пропонує серйозно ускладнити умови для існуючої спрощеної системи оподаткування. Для агропрому Мінфін, всупереч коаліційній угоді, пропонує вже з наступного року забирати ПДВ з реалізованої продукції, повертаючи тільки 25% на розвиток сільгосппідприємств. Зараз весь ПДВ може використовуватися сільгоспвиробником для розвитку своїх підприємств.

Пропозиції вноситься в умовах першого за багато років спаду виробництва в галузі і зростання витрат на купівлю якісних імпортних посівних матеріалів, племінної худоби, засобів захисту рослин та ветеринарних препаратів.

Найбільше нерозуміння викликала пропозиція Макєєвої підняти на 100% -150% акцизи на пиво, вино, алкогольні напої.

За словами генерального директора асоціації Укргорілка Володимира Остапюка, міністерство створює всі умови для закриття підприємств галузі, звільнення десятків тисяч чоловік і відродження самогоноваріння в країні.

Мінфін мотивує підняття акцизів необхідністю знизити податки на зарплати. При цьому, згідно з проектом Мінфіну, вводиться прибутковий податок на пенсії для працюючих пенсіонерів.

Крім того, Макєєва заявила, що буде підтримувати одну тютюнову компанію (з чотирьох, що працюють в галузі), і особисто ініціює підняття акцизів для сигарет середнього і дорогого цінового сегменту. За словами заступника міністра, Мінфін не згоден з тим, що в дешевих сигаретах “занадто багато акцизу”.

“На думку учасників агроринку, очевидно, мова йде про компанії Імперіал Тобакко, яка фокусується на сигаретах нижньої цінової категорії і платить менше всіх податків серед чотирьох підприємств галузі. Так, в 2014 році Імперіал заплатив менше 16% від усіх податків у тютюновій галузі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua