У Казахстані обвал нацвалюти не вщухає: Курс тенге встановив новий антирекорд


У Казахстані обвал нацвалюти не вщухає: Курс тенге встановив новий антирекорд

За підсумками ранкових торгів вівторка, 15 грудня, на Казахстанській фондовій біржі курс американської валюти встановив нову рекордну планку – 337,8 тенге за долар.

Добу тому, за підсумками ранкової сесії понеділка, американська валюта оцінювалася на рівні 322,47 тенге/дол.

Порівняно з п’ятницею курс виріс на 25,88 тенге, а порівняно з початком року – на 155,45 тенге (85,2%).

В обмінних пунктах курс тримається приблизно на тому ж рівні, що і в понеділок. Лише окремі пункти продажу валюти підвищили курс до 343 тенге.

Нацбанк Казахстану прокоментував коливання тенге, пояснивши це ситуацією на світових фінансових і сировинних ринках і внутрішнім попитом на іноземну валюту.

Директор Центру макроекономічних досліджень Олжас Худайбергенов прогнозує, що 2016 рік стане дном економічної кризи в Казахстані.
Нагадаємо, 20 серпня п.р. Казахстан приступив до реалізації нової грошово-кредитної політики, заснованої на вільно плаваючому курсі тенге, і скасував валютний коридор. На цій новині біржовий курс казахстанської нацвалюти впав до 255,26 тенге за долар, обвалившись на 26% за добу.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що альтернативи не було: вільне курсоутворення дозволить відновити конкурентоспроможність економіки країни і зберегти резерви.

У повідомленні Нацбанку від 5 листопада констатувалося, що у вересні і жовтні Національний банк відійшов від підходу, оголошеного 20 серпня, по переходу на вільний плаваючий курс тенге, і приступив до продажів валюти на валютному ринку. За даними відомства, частка участі Національного банку на валютному ринку досягла 60%. За рахунок коштів Національного фонду і золотовалютних активів Національного банку в цей період було продано понад 5 мільярдів доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua