У Вікіпедії з'явився сервіс автоматичної перевірки правок


У Вікіпедії з'явився сервіс автоматичної перевірки правок

Вікіпедія запустила новий сервіс Objective Revision Evaluation Service (ORES), в основі дії якого лежить штучний інтелект.

Сервіс призначається для відстеження якості правок, що вносяться до статті, розміщені в енциклопедії.

Про це повідомляється в офіційному блозі Wikimedia.

ORES розроблений як відкритий веб-сервіс, яким може скористатися кожен бажаючий. Як повідомляється в блозі, сервіс розроблений для того, щоб підвищити якість статей, які розміщуються у Вікіпедії, і зробити перевірку правок, кількість яких досягає 500 000 в день, більш ефективною.

Тестування сервісу тривало кілька місяці і зараз він вже доступний на 14 мовах, включаючи українську.

Сервіс може використовуватися як в автоматичному режимі, так і вручну. На оцінку статті йде від 50 до 100 мілісекунд. До ORES для автоматичного сортування правок використовувалися програми Huggle, STiki і ClueBot NG. У Wikimedia відзначили, що ці інструменти демотивували редакторів-новачків, так як ненавмисно робили акцент на їх правках, відшукуючи ті, що не відповідають правилам ресурсу зміни в статтях.

Нагадаємо, Вікіпедія – це найбільша онлайн-енциклопедія з можливістю редагування. Вона була офіційно відкрита в 2001 році. Wikipedia налічує більше 30 мільйонів статей на 285 мовах. Авторами є тисячі анонімних користувачів. У липні цього року на виставці в США представили паперову версію англомовної Вікіпедії. Всі статті англійській версії енциклопедії зайняли в цілому 7471 тому. Кожна з книг зборів налічує близько 700 сторінок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua