Банкіри розкритикували нову монополію на обслуговування виконавців у держбанках


Банкіри розкритикували нову монополію на обслуговування виконавців у держбанках

Незалежна асоціація банків України виступила з різкою критикою парламентського законопроекту № 2506а, який, у разі ухвалення, фактично встановить на ринку монополію одного або двох держбанків, “близьких” влади.

Зокрема, цей законопроект крім нового порядку функціонування виконавчої служби вводить ще одне нововведення – всі виконавці повинні відкривати рахунки лише в держбанках. За даними НАБУ, така дискримінаційна норма з’явилася не випадково – ряд депутатів цілеспрямовано лобіюють в законопроекті про примусове виконання судових рішень інтереси держбанків, ігноруючи пропозиції банківського співтовариства про захист чесної конкуренції на банківському ринку.

Як повідомив член Наглядової ради ПриватБанку, який представляє інтереси банку в НАБУ, Віктор Лисицький, після першого читання цього законопроекту, який в нинішньому вигляді порушує всі основоположні закони і норми про вільну конкуренцію, юристами асоціації були ініційовані відповідні зміни в документ. Щоб відстояти право всіх банків на вільну конкуренцію, асоціація банків не тільки подала поправки до законопроекту, а й ініціювала низку звернень до парламентських комітетів, НБУ і Мін’юст.

Зокрема, банкіри запропонували в пункті 2 статті 36 закону замінити слова “в державному банку” словами “у банку за своїм вибором”. При цьому, така пропозиція банкірів була підтримана народними депутатами України і увійшла в якості поправки до законопроекту для другого читання. Однак, за абсолютно не зрозумілих причин, робочою групою під керівництвом народного депутата Ігоря Алексєєва, який входить в “Народний фронт” і більш ніж пов’язаний з нинішнім прем’єром Яценюком, цю поправку було враховано. І банкіри кажуть, що є істотний ризик відхилення цієї поправки при голосуванні законопроекту № 2506а у другому читанні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua