Яресько збирається "заморозити" кредитування в Україні


Яресько збирається "заморозити" кредитування в Україні

Міністерство фінансів України та Національний банк розробили чотири законопроекти, які вирішують проблеми кредитування в країні.

Про це на засіданні Кабінету міністрів заявила глава Мінфіну Наталя Яресько.

“Україна впродовж двох років перебуває у важкій фінансовій кризі. Одна з проблем, яка заважає вийти з неї, – проблема недоступності кредитів. За рахунок кредитування підприємства можуть працювати і зберегти робочі місця. Але банківське кредитування фактично заморожене. В основному через те , що дуже багато проблемних кредитів. У тому числі і з цієї причини багато банків психологічно не готові почати кредитувати “, – розповіла міністр.

Яресько зазначила, що Мінфін і НБУ довго шукали спосіб вирішити цю проблему і нарешті розробили чотири законопроекти, які торкнутися валютних та іпотечних позик громадян і поганих кредитів бізнесу.

Зокрема, Міністерство фінансів ініціює про конвертацію валютних кредитів для населення зі списанням 25% -50% боргу.

Документом пропонується провести конвертацію валютних кредитів за курсом на день конвертації.

Передбачається, що тим позичальникам, які брали кредити на покупку єдиного житла, а також на купівлю землі для будівництва такого житла, банки спишуть 25% боргу; для позичальників, які купували соціальне житло (квартири площею до 60 кв. м і будинки до 120 кв. м), спишуть не менш 50%; інвалідам, учасникам АТО, ветеранам, багатодітним сім’ям – понад 70%.

Банки збираються пробачити борги спадкоємцям учасників АТО і тим учасникам АТО, які отримали інвалідність і купили єдине соцжитло.

Ставка кредиту при конвертації змінюватися не буде і буде зафіксована на 3 роки.

За словами Яресько, за рахунок даного документа можна буде провести конвертацію валютних кредитів для 37 тис. сімей на суму понад 20 млрд гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua