Прибуток банків США виріс до $40 млрд


Прибуток банків США виріс до $40 млрд

Сукупний чистий прибуток 6270 комерційних банків і ощадних установ країни, що беруть участь в системі страхування, в липні-вересні склав $40,4 млрд, що на $1,9 млрд вище показника за аналогічний період минулого року.

Більше половини фінінститутів (58,9%) продемонстрували підвищення прибутку в минулому кварталі.

Збільшення прибутків у банківському секторі США в минулому кварталі значною мірою пов’язане зі скороченням непроцентних витрат, відзначають у FDIC. Так, судові витрати великих банків в липні-вересні були на $2,7 млрд нижче, ніж роком раніше.

Частка неприбуткових банків в третьому кварталі скоротився до 5% з 6,6% роком раніше, ставши мінімальної з першого кварталу 2005 року.

«Більшість індикаторів діяльності банків продовжує поліпшуватися, – заявив глава FDIC Мартін Грюнберг, представляючи квартальні результати. – Прибули збільшилися в порівнянні з тим же періодом минулого року, кредитні портфелі виросли, якість активів покращився, число проблемних банків знизилося ».

Експерт зазначив, однак, наявність сигналів підвищення процентних і кредитних ризиків, що вимагають уваги.

Операційна виручка банківської галузі США в липні-вересні склав $ 172 млрд, практично не змінившись в порівнянні з тим же періодом 2014 року.

Чистий процентний дохід підвищився на 1,7% (на $ 1,8 млрд). Непроцентні доходи скоротилися на 2% (на $1,3 млрд)): прибуток від надання послуг зменшилась на 63,8% (на $1,8 млрд), доходи від торговельних операцій знизилися на 5,1% (на $ 284 млн).

Середня чиста процентна маржа (різниця між доходами за активами і ставками по депозитах) банків в третьому кварталі піднялася до 3,08% в порівнянні з 3,07% у попередні три місяці, залишившись нижче торішнього рівня в 3,15%.

Число проблемних банків у США на 30 вересня становила 203 (мінімальна кількість майже за сім років) проти 228 трьома місяцями раніше. Максимальний рівень в 888 подібних фінінститутів був зафіксований у першому кварталі 2011 року.

Сукупний обсяг активів проблемних банків знизився до $51,1 млрд в порівнянні з $56,5 млрд в другому кварталі, говориться в повідомленні FDIC.

Загальний обсяг фонду страхування депозитів FDIC збільшився до $70,1 млрд на кінець вересня з $67,6 млрд в червні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua