Нацбанк просять удосконалити визначення кредитного ризику за активними операціями банків


Нацбанк просять удосконалити визначення кредитного ризику за активними операціями банків

Асоціація “Український кредитно-банківський союз” просить Національний банк удосконалити зміни у визначення кредитного ризику за активними операціями банків.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби асоціації.

На думку УКБС, це спростить механізм розрахунку окремих коефіцієнтів, оптимізує роботу банків з необхідною інформацією і буде відповідати світовим стандартам щодо оцінки кредитного ризику.

“Так, у новому варіанті проекту положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями передбачені кардинальні зміни в розрахунок кредитних ризиків, на основі яких регулятор планує оцінювати якість кредитних портфелів банків вже з 1 квітня 2016 року”, – зазначають в асоціації.

УКБС підкреслює, що документ потребує суттєвого доопрацювання як в частині загальних підходів до визначення кредитного ризику, так і в контексті розрахунку окремих коефіцієнтів, серед яких – ймовірність дефолту (PD), втрати при дефолті (LGD) та ін.

Так, експерти асоціації вважають передчасним включення в проект норми про необхідність врахування банками інформації з кредитного реєстру НБУ при визначенні розміру кредитного ризику.

“Адже на сьогодні даний реєстр не є чинним, оскільки відповідний закон навіть не підтриманий профільним комітетом Верховної Ради. Тому кредитна історія боржника/контрагента повинна виходити банками з бюро кредитних історій”, – повідомляють в УКБС.

Для усунення бюрократичних процедур та зменшення кількості паперових носіїв УКБС зазначив необхідність ведення кредитних справ в електронній формі.

На їхню думку, це сприятиме спрощенню доступу до кредитної документації та автоматичному контролю за формуванням кредитної документації.

Як повідомляло агентство, бюро кредитних історій вважають законопроект про створення кредитного реєстру позичальників провідним до монополії Національного банку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua