Суд визнав валютну прив'язку кредиту незаконною


Суд визнав валютну прив'язку кредиту незаконною

Позичальники домагаються успіху в справі заперечування в судах кредитних договорів, прив’язаних до курсу валют. Вищий спецсуд України частково став на сторону позичальника в суперечці за договором з валютною прив’язкою, визнавши таку прив’язку незаконною.

Вищий спеціалізований суд України в кінці жовтня визнав недійсною валютну прив’язку в кредитному договорі між ТОВ «Порше Мобіліті» і позичальником.

«Оспорювана угода укладена в період заборони на надання споживчих кредитів в іноземній валюті, а тому умови кредитного договору про визначення валюти платежу за курсом в еквіваленті до долара США суперечать ч. 1 ст. 11 закону «Про захист прав споживачів», що правильно враховано судом апеляційної інстанції », – говориться в рішенні.

При цьому суд відправив на перегляд рішення Апеляційного суду Запорізької області, який скасував кредитний договір. «Апеляційний суд не вказав, який нормі закону суперечить зміст усього кредитного договору, що не з’ясував, чи може оспорюваний правочин виконуватися без урахування недійсної частини», – йдеться у ньому. Позичальник позичав 145,2 тис.г під 9,9% річних строком на 60 місяців, і необхідно зрозуміти, який борг повертати.

Валютне кредитування населення заборонено в 2011 році, але лізингові компанії та фінансові компанії, афілійовані з імпортерами та девелоперами, видавали кредити з валютною прив’язкою на покупку автомобілів і нерухомості.

Лізингові компанії поки не бачать загроз для своєї діяльності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua