Turkcell хоче викупити активи TeliaSonera в Казахстані, Азербайджані, Молдові та Грузії, - джерела


Turkcell хоче викупити активи TeliaSonera в Казахстані, Азербайджані, Молдові та Грузії, - джерела

Найбільший турецький мобільний оператор (за кількістю абонентів) Turkcell призначив Citigroup і HSBC консультантами для підготовки угоди щодо викупу в шведсько-фінської TeliaSonera частки у холдингу Fintur, повідомив Bloomberg з посиланням на двох анонімних джерел.

Turkcell володіє 41,45%, TeliaSonera – 58,55% Fintur, якому належать мобільні оператори в Казахстані (Kcell), Азербайджані (Azercell), Молдавії (Moldcell) і Грузії (Geocell).

Глава турецького оператора Каан Терзіоглу підтвердив переговори з TeliaSonera і заявив, що угода може відбутися в наступному році.

У Turkcell є трирічний план експансії, компанія планує придбання в Північній Африці, на Балканах і Центральної Азії, а також має намір стати лідером по виручці на мобільній ринку Туреччини.

TeliaSonera у вересні оголосила, що має намір продати свої активи в Євразії – Казахстані, Азербайджані, Молдові, Грузії, а також в Узбекистані, Таджикистані та Непалі. В останніх трьох країнах скандинави володіють операторами без турецького партнера.

Росію, де TeliaSonera належить велика частка в операторі “Мегафон” (MOEX: MFON), зміни в стратегії скандинавської компанії не зачіпають.

Turkcell на 51% належить Turkcell Holding. Вона, у свою чергу, на 52,91% перебуває у власності Cukurova Telecom Holdings Ltd. (51% у Cukurova Finance International, 49% – у російської “Альфа-груп” Михайла Фрідмана і партнерів), на 47,09% – TeliaSonera. Кінцева частка “Альфи” – 13,2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua