Фонд гарантування з 17 листопада продовжить виплати вкладникам банку "Фінансова ініціатива"


Фонд гарантування з 17 листопада продовжить виплати вкладникам банку "Фінансова ініціатива"

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) з 17 листопада продовжить виплати вкладникам неплатоспроможного банку “Фінансова ініціатива” за договорами, термін дії яких закінчився до 8 листопада 2015 року, повідомляється на веб-сайті фонду.

Згідно з повідомленням, виплати здійснюватимуться через установи чотирьох банків: Кредобанку, Укрсиббанку, ПУМБ і ОТП Банку.

Про виплати за договорами, термін дії яких закінчується після 8 листопада, фонд повідомить додатково.

Як повідомлялося, термін тимчасової адміністрації в банку закінчився 23 жовтня.

Крім того, з 19 жовтня припинено виплати вкладникам.

Як раніше повідомлялося, Госпсуд Києва 15 жовтня 2015 року у відповідь на позов потенційного покупця неплатоспроможного банку “Фінансова ініціатива” – компанії Perusta Constructions – заборонив ФГВФО вносити пропозиції в Національний банк України, приймати рішення про ліквідацію фінустанови та про відкликання його банківської ліцензії.

Фонд у відповідь заявив, що готує опротестування до позову, а також оскаржить рішення суду.

За даними ФГВФО, протягом чотирьох місяців роботи тимчасової адміністрації в банку вкладникам було виплачено 1,84 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк 23 червня відніс банк “Фінансова ініціатива” до категорії неплатоспроможних, а ФГВФО ввів в нього тимчасову адміністрацію з 24 червня терміном на три місяці.

ФГВФО рішенням від 10 вересня продовжив термін тимчасової адміністрації в комерційному банку “Фінансова ініціатива” на місяць – до 23 жовтня 2015 року.

Відшкодуванню ФГВФО підлягають вклади 59 тис. осіб, або 92% вкладників банку. Загальна сума виплати фондом оцінюється в 3,7 млрд грн.

ПАТ “Комерційний банк “Фінансова ініціатива” заснований в 2005 році. Його 100%-вим бенефіціаром на березень 2015 року через Quickcom Limited і ТОВ “Інвест-Сервіс” був Олег Бахматюк, який також є найбільшим акціонером VAB Банку, рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію якого НБУ прийняв 20 березня 2015 року.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 квітня 2015 року за розміром активів (19,18 млрд грн) банк “Фінансова ініціатива” займав 16-е місце серед 133 українських банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua