НБУ повідомив, скільки йому заборгували неплатоспроможні банки


НБУ повідомив, скільки йому заборгували неплатоспроможні банки

Обсяг заборгованості неплатоспроможних банків за кредитами перед Національним банком України на 1 жовтня 2015 року становитимуть 52,827 мільярда гривень.

Про це йдеться в матеріалах НБУ для засідання Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності.

Згідно з документом, боржниками НБУ по кредитах є 26 з 60 неплатоспроможних банків на 1 жовтня.

Також повідомляється, що обсяг активів неплатоспроможних банків на цю дату склав 371,660 мільярда гривень.

Раніше Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомляв, що третина або понад 36% активів неплатоспроможних банків, що знаходяться в управлінні фонду, перебуває в заставі за боргами цих банків за кредитами рефінансування НБУ.

Зокрема, фонд повідомляв, що станом на 1 вересня балансова вартість активів неплатоспроможних банків в управлінні фонду склала 331,4 мільярда гривень, у тому числі балансова вартість активів в заставі у НБУ – 119,6 мільярда гривень.

За інформацією фонду, на 1 серпня позичальниками НБУ були 25 неплатоспроможних банків, а загальна сума їх заборгованості становила 45,967 мільярда гривень.

Нагадаємо, в результаті очищення банківської системи за 2014 і неповний 2015 рік кількість фінустанов в Україні скоротилася до 121 зі 182.

Світовий банк у рамках заходів української влади щодо підвищення стійкості та ефективності банківської системи країни очікує консолідації банківського сектору в Україні та зниження кількості банків до 100 в 2016 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua