НБУ зобов'язав 20 найбільших банків скоротити кредитування пов'язаних осіб


НБУ зобов'язав 20 найбільших банків скоротити кредитування пов'язаних осіб

На даний час триває стрес-тестування 20 найбільших банків, за підсумками якого до кінця 2015 року буде визначено обсяг необхідної докапіталізації, а до кінця першого кварталу 2016 року ці банки мають вжити заходів для скорочення кредитування пов’язаних осіб

Про це повідомили у прес-службі Національного банку України.

“На даний момент проходить діагностика ТОП-20 банків. До кінця 2015 року будуть визначені обсяги докапіталізації по цим банкам, а до кінця першого кварталу 2016 року банки мають зробити перші кроки по скороченню кредитування пов’язаних осіб. Тому березень 2016 року є реферною точкою для всіх ТОП-20 банків”, – йдеться в повідомленні.

Регулятор підкреслює, що буде застосовувати відповідні заходи впливу до банків, які не виконують ці умови.

“Ці вимоги – однакові для всіх банків”, – наголошується в повідомленні. НБУ цього року почав повторне стрес-тестування 20 діючих банків з групи найбільших за активами, в тому числі діагностичне обстеження перших 10 банків розпочато з 20 квітня, наступних 10 банків – з 1 червня.

На початку листопада регулятор повідомив, що має намір перенести стрес-тестування другої двадцятки найбільших банків України у зв’язку з розробкою нових правил оцінки банками кредитного ризику, які регулятор планує ввести в дію з 1 квітня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua