UniCredit хоче звільнити 12 000 співробітників, - Financial Times


UniCredit хоче звільнити 12 000 співробітників, - Financial Times

Найбільший банк Італії за розміром активів, UniCredit, планує скоротити 12 000 робочих місць, у тому числі продати декілька зарубіжних активів, включаючи австрійський роздрібний підрозділ. Управління банку прагнуть уникнути збільшення капіталу, яке спричинить втрату місць топ-менеджерів цього банку – про це свідчать кілька анонімних джерел, знайомих з ситуацією.

Антикризовий план, який буде представлений разом з результатами третього кварталу в середу, є радикальною спробою голови правління банку Федеріко Гіццоні збільшити прибуток і капітал фінустанови, спираючись тільки на системно-важливі фінансові установи Італії на тлі наростаючого тиску з боку інвесторів і регулюючих органів.

UniCredit відзвітував про стан загального доходу банку: показник фінансової стійкості скоротився на 10,4% у першому півріччі поточного року. Серед європейських банків цей показник був на найнижчому рівні, і в поєднанні з низькою прибутковістю, регулятори висловили свої побоювання, і заявили, що зможуть допомогти банку підвищити капіталізацію.

Згідно з інформацією, якою володіють кілька джерел, а саме чотири особи, які знають суть справи, неформальним кроком від банку послужила спроба протягом літа продати збиткову австралійську частку активів, яка так і не викликала особливого інтересу. В даний час правління банку веде переговори про продаж австрійського роздрібного підрозділу у Відні, а саме банку BAWAG, проте більшість все так само проявляють скептицизм щодо даної операції.

Близько 5000 скорочених співробітників банку заявили, що становлять приблизно 7% всієї робочої сили UniCredit. Згідно з антикризовим планом, необхідно скоротити також співвідношення доходів і витрат на рівні 80% у Німеччині і в Австрії.

Щоб компенсувати будь-які додаткові фінансові втрати через реструктуризацію, керівництво постарається уникнути вимоги на вкладення інвестором капіталу протягом семи років, залучаючи більше грошей від розміщень цінних паперів. Додатковий продаж іноземних активів розглядають в холдингову роздрібному банку Fineco та інвестиційному Pioneer.

Припускаючи, що це успішна стратегія, менеджмент UniCredit – в тому числі пан Гіццоні – залишиться на своєму місці. “Наша мета – уникнути збільшення капіталу, тому що якщо це станеться, правління банку буде вимушено вирушити додому!”, – Сказав чоловік, безпосередньо, що бере участь у даному процесі.

Представники банку від коментарів на дану тему відмовилися.

Ключовий ринок кредитування UniCredit витісняється низькими процентними ставками, слабке зростання відзначається в Україні, Росії та в Італії. Згідно з даними дослідницької компанії Citi, на внутрішній ринок банку припадає 70% кредитів, і 80% становить число, так званих, неповернень.

Азурра Гуелф (Azzurra Guelfi), аналітик Citi, вважає, що прогноз від виручки в попередньому звіті UniCredit був занадто оптимістичний і очікує, що до 2016 року виручка групи буде нижче цільового управління з 5 відсотків до 7 відсотків в основних підрозділах.

Згідно з даними Bloomberg, акції банку за останні 12 місяців зросли на 3 відсотки, у порівнянні з 40% міланського суперника Intesa Sanpaolo. Цінні папери UniCredit торгуються на рівні 0,8 нижче вартості його матеріальних активів, що можна порівняти з середнім показником цінних паперів європейських банків, в 1,3 рази.

Оновлений план з реструктуризації був представлений ще в минулому році, зараз правління банку шукає шляхи, щоб заспокоїти тиск з боку інвесторів. Напруженість між інвесторами та правлінням банку з’явилася в травні місяці поточного року, коли більшість акціонерів проголосувало на користь незалежної ради банку.

Віце-голова UniCredit Фабріціо Паленцона, ветеран італійського PowerBroker, підозрювався у зв’язках з сицилійської мафією. Суд Флоренції, а також банк і юристи містера Паленцона заявили, що підозри не мають підстав.

Rachel Sanderson, Martin Arnold, Financial Times
Переклад Юлія Бондарь

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua