В Україні введуть систему електронного апостиля — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні введуть систему електронного апостиля

Казна та Політика
1570
Кабінет Міністрів України на засіданні підтримав ініціативу Мін’юсту про запуск в Україні системи електронного апостиля.
Про це під час засідання уряду повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає прес-служба міністерства.
“Ми вводимо на підставі рішення уряду новий прогресивний сервіс – електронний апостиль. Це відповідне посвідчення документів некомерційного характеру, які українці отримують в органах юстиції для того, щоб подати їх у відповідні компетентні органи за кордон. Йдеться про договори купівлі-продажу, які завіряються нотаріально, вирішенні судів, свідоцтва про народження та інші документи “, – зазначив голова Мін’юсту.
За його словами, раніше 120 тис. громадян, які щорічно зверталися за цією послугою до Міністерства юстиції, повинні були 4 рази звернутися до органів юстиції подати документи до головного управління юстиції в своєму регіоні, далі управління направляло документи до Києва в Міністерство юстиції. І тільки в Мін’юсті українці з усіх регіонів могли отримати цей документ. Така система створювала грунт для бюрократії, черг і побутової корупції.
“Україна приєднається до електронного сервісу, суть якого в тому, що громадяни за місцем проживання в будь-якому органі ЗАГС зможуть подати документи для посвідчення їх електронним апостилем. Ці документи будуть оброблятися електронною системою, на них накладатися електронний апостиль, і цей документ протягом 24 годин людина може роздрукувати з сайту або отримати його в тому ж РАГСі. Не потрібно їхати до Києва, не потрібно стояти в чергах “, – підкреслив міністр юстиції.
При цьому, уповноважені представники країни, в якій подаються документи, які вимагають посвідчення апостилем, через реєстр зможуть перевірити справжність апостилю та оригінальність документа.
За його словами, в даний час до цієї системи вже підключені 23 країни, серед яких США, Великобританія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Латвія, Грузія, Молдова та інші.
“Ми входимо в передову двадцятки країн, які застосовують електронний апостиль в транскордонних операціях. Після публікації постанови протягом 2 тижнів новація працюватиме в тестовому режимі. А потім перейде у постійне користування”, – резюмував П.Петренко.
Відзначимо, апостиль – спеціальний штамп, який відповідно до Гаазької конвенції 1961 р, ставиться на офіційних документах, що надходять від держав – учасниць Конвенції. Апостиль звільняє ці документи від необхідності дипломатичної або консульської легалізації. Він засвідчує справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, якими скріплено відповідний документ.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас