134
Мінекономрозвитку пропонує створити в Україні незалежний міжнародний арбітраж
— Казна та Політика
Створити в Україні незалежний арбітраж із залученням міжнародних арбітрів для повернення довіри інвесторів до країни в умовах критично низької довіри до судової системи пропонує Міністерство економічного розвитку і торгівлі.
“Система ad hoc не вимагає наявності масивного суддівського апарату і дає можливість гнучкого залучення арбітрів, яких хочуть вибрати сторони. Зараз мова йде про відкриті списки арбітрів, створення номінаційного комітету та застосуванні зручних міжнародних процедур”, – цитує прес-служба відомства в понеділок слова першого заступник міністра Юлії Ковалів з круглого столу в Американській торговельній палаті.
На її думку, в такій арбітраж увійдуть 60-70% іноземців з відповідним досвідом, щоб гарантувати прозорість і справедливість рішень.
Ковалів зазначила, що ініціативу незалежного та неупередженого інституту розгляду міжнародних комерційних спорів позитивно сприйняли як іноземні інвестори, так і українські компанії. Вона вважає, що зміни в системі арбітражу вже назріли через неможливість вільного вибору бізнесом іноземних арбітрів, відсутності механізмів реалізації тимчасових забезпечувальних заходів в рамках арбітражного процесу та складнощів з виконанням рішень.
Заступник міністра вказала, що одним з ключових напрямків реформування міжнародного арбітражу є введення арбітражу ad hoc, коли міжнародні арбітри залучаються під розгляд окремо взятого спору. Вона додала, що арбітраж ad hoc можна досить швидко ввести, оскільки він не вимагає великих інвестицій, численного складу арбітрів або регулярних адміністративних витрат.
Як повідомила Ю.Ковалів, для розробки відповідних законодавчих ініціатив при міністерстві була створена тематична робоча група, яка нещодавно значно розширилася за рахунок представників компаній, що мають досвід міжнародного арбітражу за кордоном.
За її словами, протягом наступного місяця робоча група фіналізує законопроект і представить його на обговорення. Очікується, що узгоджений документ буде направлений на розгляд Верховної Ради до кінця року.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною