ВТБ Банк став найбільш збитковим банком серпня, - ЗМІ


ВТБ Банк став найбільш збитковим банком серпня, - ЗМІ

Українська «дочка» російського ВТБ сформувала минулого місяця резерви на 14,6 млрд грн і отримала рекордний збиток. Фінанси установи погіршилися через те, що великий портфель її кредитів знаходиться в зоні АТО.

Як повідомили в НБУ, 99,9% від загального збитку всіх платоспроможних банків у серпні припали всього на один банк. Регулятор відмовився назвати цього аутсайдера. Його втрати, виходячи з даних Нацбанку, склали 14,752 млрд грн, тоді як сумарний збиток решти закладів – 15 млн грн.

Журналісти з’ясували, що найбільш збитковим банком серпня став ВТБ Банк. І хоча в банку не назвали точну цифру втрат, але пояснили причини їх появи та наслідки для власника. Рекордний в історії ВТБ збиток був викликаний поганою якістю кредитного портфеля. «27 серпня акціонери ПАТ «ВТБ Банк» ухвалили рішення про проведення докапіталізації банку на суму 14,5 млрд грн.

Завдяки підтримці групи ВТБ були сформовані резерви за кредитами приблизно в такому ж обсязі за національними стандартами обліку. Формування резервів у такому розмірі було узгоджено з НБУ відповідно до проведеної діагностикою якості кредитного портфеля на вимогу МВФ », – розповів голова правління ВТБ Банку Костянтин Вайсман.

«Негативний фінансовий результат «цього банку» за серпень сформувався головним чином за рахунок значних обсягів відрахувань у резерви на можливі втрати від активних операцій – 14,6 млрд грн», – наголошується в повідомленні НБУ. Названа сума становить 86,4% від серпневих витрат на резерви платоспроможних банків (16,896 млрд грн).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ВТБ Банк
Опитування
В Контексті Finance.ua