Вартість акцій Ferrexpo звалилася на 26% через новини про кошти в банку "Фінанси та Кредит"


Вартість акцій Ferrexpo звалилася на 26% через новини про кошти в банку "Фінанси та Кредит"

Акції британської гірничорудної компанії Ferrexpo c активами в Україні в п’ятницю подешевшали на Лондонській фондовій біржі (LSE) на повідомленні про втрату доступу компанії до вільних грошових коштів у банку “Фінанси та Кредит” (Київ).

За даними LSE курс цінних паперів через годину з початку торгів впав на 26,27% і станом на 10:50 кв становив GBP0,435 за шт.

Сьогодні Ferrexpo заявила, що після сплати проміжних дивідендів станом на 16 вересня мала вільні грошові кошти в розмірі близько $280 млн. У тому числі близько $174 млн знаходилися на рахунках у банку “Фінанси та Кредит” свого мажоритарного акціонера Костянтина Жеваго, який Національний банк України визнав неплатоспроможним 17 вересня.

Як говориться в біржовому повідомленні компанії, рішення НБУ в даний час не торкнулося операції Ferrexpo. Компанія уточнює, що інші її грошові кошти в офшорах. Згідно піврічного звіту Ferrexpo, компанія на 1 липня 2015 тримала на рахунках у банку “Фінанси та Кредит” $165, 38 млн в порівнянні з $161, 47 млн на початок року і $155, 42 млн на 1 липня 2014 року.

К.Жеваго через Fevamotinico S.a.r.l. володіє 50,3% акцій Ferrexpo. Банк “Фінанси та Кредит” засновано в 1990 році. Його основним бенефіціаром виступає український бізнесмен, народний депутат, мажоритарій і CEO гірничорудної компанії Ferrexpo К.Жеваго. За даними НБУ, за розміром загальних активів на 1 липня 2015 банк займав 10-е місце (38,88 млрд грн) серед 127 діючих у країні банків. Його зобов’язання перед фізособами на цю дату були рівні 16,98 млрд грн, у тому числі у валюті – 11,61 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua