НБУ тимчасово позбавив акціонера "Фінбанку" права голосу в банку


НБУ тимчасово позбавив акціонера "Фінбанку" права голосу в банку

Нацбанк тимчасово позбавив Олександра Грановського права голосу всіх належних йому акцій ПАТ “Фінбанк”, що становить 73,371% статутного капіталу банку.

Відповідне рішення ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем, повідомляє прес-служба регулятора.

Як наголошується, в період з жовтня 2014 року до квітня 2015 пакет акцій банку неодноразово розподілявся між дрібними акціонерами з метою приховування реальних власників.

Так в жовтня 2014 року ПАТ “Фінбанк” повідомив НБУ, що його акціонерами є особи, які не є власниками істотної участі, не уточнюючи інформацію про цих осіб.

У січня 2015 року банк повідомив, що серед його акціонерів є 30 юридичних і 67 фізичних осіб, а станом на квітень 2015 загальна кількість акціонерів банку збільшилася до 117 осіб.

20 травня 2015 Нацбанк оштрафував Грановського за порушення порядку придбання істотної участі в банку.

Грановський, який у той час прямо володів 9,2061% акцій банку, у жовтні 2014 року отримав незалежну від формального володіння можливість вирішального впливу на управління та діяльність ПАТ “Фінбанк”, не отримавши згоди Нацбанку.

Крім накладення штрафу, Нацбанк зобов’язав Грановського у тримісячний термін надати номінальним акціонерам банку обов’язкове до виконання вказівку про відчуження акцій, контроль над якими був придбаний з порушенням закону, на користь третьої особи, яка буде відповідати вимогам НБУ до власника істотної участі в банку або оформити на себе право власності на ці акції після отримання погодження Нацбанку.

Згідно з відомостями про структуру власності ПАТ “Фінбанк” станом на 3 червня 2015 Грановський вже був фактичним власником 73,371% акцій банку.

Однак регулятору знову не було подано пакет документів для погодження набуття істотної участі в банку до її вступу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Фінбанк НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua