Падіння світових цін на продовольство в серпні виявилося максимальним з 2008 року
Індекс продовольчих цін ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН) в серпні 2015 року порівняно з липнем знизився на 5,2%, що є найзначнішим падінням з грудня 2008 року, і досяг мінімуму з квітня 2009 року – 155,7 пункту, повідомляється в прес-релізі ФАО.
Міжнародні продовольчі ціни продовжили зниження в серпні на тлі значних запасів, зменшення цін на енергоносії і побоювань з приводу можливого економічного спаду в Китаї, зазначає ФАО.
Як відзначає Financial Times, сніданки стали істотно дешевшими у багатьох країнах світу (у доларовому еквіваленті), оскільки в цьому році знизилися ціни практично на всі традиційні інгредієнти для цього прийому їжі – від пшениці до свинини і кави. Індекс вартості сніданків (розраховується виданням), до якого входять контракти на шість основних видів продовольства – пшениця, молоко, кава, концентрат апельсинового соку, цукор і свинячі туші, досяг мінімуму з 2010 року.
“Ціни на інгредієнти для сніданку знижуються швидкими темпами”, – прокоментував ситуацію старший економіст ФАО по зернових Абдулреза Аббасіан.
FT відзначає, що запивати сніданок кавою стало вигідніше, оскільки інші традиційні гарячі напої різко подорожчали – чайний лист підскочив в ціні на 67% з початку року, какао-боби – на 13%.
Індекс цін на зернові, що розраховується ФАО, у серпні знизився на 7% порівняно з липнем і на 15,1% в річному вираженні – до 154,9 пункту. Зниження зумовлене падінням цін на пшеницю і кукурудзу після помірного зростання протягом останніх двох місяців.
Індекс цін на олії минулого місяця впав на 8,6% відносно липня – до мінімальних з березня 2009 року 134,9 пункту. Падіння, в першу чергу, було зумовлено зниженням міжнародних цін на пальмову олію, головним чином, у результаті зниження імпортного попиту, зокрема з Індії та Китаю на тлі очікуваного зростання обсягу виробництва.
Індекс цін на молочну продукцію в червні склав 135,5 пункту, що на 9,1% нижче липневого рівня, через істотне падіння цін на сухе молоко, сир і масло, причому вирішальним фактором стало ослаблення попиту на імпортну продукцію в Китаї, а також у країнах Близького Сходу та Північної Африки.
Цукор подешевшав на 10% у серпні порівняно з липнем, індекс опустився до 163,2 пункту. Значною мірою така динаміка стала результатом тривалого знецінення бразильського реала відносно долара США і підвищення впевненості в тому, що Індія, яка є другим у світі виробником цукру, стане його чистим експортером в сезоні 2015-2016 року.
На відміну від загальної тенденції до зниження, ціни на м’ясо в серпні практично не змінилися в порівнянні з попереднім місяцем. Втім, ціни загалом знизилися на 18% у порівнянні з рекордно високим значенням індексу цін на м’ясо в серпні 2014 року.
За матеріалами: Financial Times
Поділитися новиною