0 800 307 555
0 800 307 555

"Нафтогазу" не потрібен Роллінз без дивідендів

Енергетика
663
НАК “Нафтогаз України” не буде підписувати контракт з новим керівником ПАТ “Укрнафта” Марком Роллінзом без позначення в ньому зобов’язань по виплаті компанією дивідендів державі.
Про це повідомив виконавчий директор НАК Андрій Пасішник.
“Умови контракту з новим главою” Укрнафти “не узгоджені протягом 1,5 місяця через позицію Роллінза по виключенню з контракту зобов’язань і його персональну відповідальність за виконання рішень двох зборів акціонерів в частині виплати дивідендів. Він також категорично проти включення до контракт зобов’язань по сплаті податкової заборгованості. Без включення таких обов’язкових умов ні НАК, ні міністр, ні Кабмін контракт з Роллінзом не підпишуть “, – сказав Пасішник.
Згідно з рішенням зборів акціонерів “Укрнафти” від 22 липня, контракт з Роллінзом зобов’язаний підписати наглядову раду компанії, більшість в якому належить “Нафтогазу України”.
Нагадаємо, в “Укрнафті” заявили, що не несуть зобов’язань перед “Нафтогазом” в частині виплати дивідендів за 2011-2014 роки. Компанія підрахувала, що НАК повинен їй за газ, куплений в 2008 році і повідомила, що врахує борг за рахунок дивідендів.
При цьому “Укрнафта” для частини газу використовувала максимальні ціни на газ, що діяли на момент першої заяви “Укрнафти” про перехресне зарахуванні боргів у квітні 2015 року.
У підсумку 1 млрд 779, 625 млн грн вона вважає погашеної в рахунок своїх зобов’язань по дивідендах за 2011-2013 роки. Аналогічно нарахувавши за 95,804 млн куб. м газу (за граничною ціною газу для промспоживачів – 6,6 тис. грн / за 1 тис. куб. м, що діє на даний момент) – 632,304 млн грн, в “Укрнафті” вважають погашеними зобов’язання по дивідендах за 2014 рік.
“Запропонована менеджментом” Укрнафти “заміна виплати дивідендів державі на зарахування зустрічних грошових вимог з НАК” Нафтогаз України “порушує українське законодавство. Зокрема, необхідними ознаками зобов’язань, які можуть бути припинені заліком, у відповідності зі ст.203 Господарського кодексу України та ст. 601 Цивільного кодексу України є їх однорідність. Вимоги, на які посилається “Укрнафта”, не є ні зустрічними, ні однорідними “, – у відповідь відзначили в НАК.
У “Нафтогазі України” нагадують, що згідно рішення зборів акціонерів “Укрнафти”, компанія повинна була перерахувати 1,78 млрд грн до державного бюджету України до 10 квітня 2015 року, ще 0,63 млрд грн – до 3 жовтня 2015 року. “Обидва рішення зборів акціонерів досі не виконані. Невиплачені дивіденди в розмірі 2,41 млрд грн підлягають перерахуванню до державного бюджету України”, – резюмували в НАКу “
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас