Унікальний Wi-Fi-чіп споживає в тисячу разів менше енергії


Унікальний Wi-Fi-чіп споживає в тисячу разів менше енергії

Потужність прийомопередавача Wi-Fi є досить малою, що дозволяє вбудовувати цю бездротову технологію в більшість кишенькових пристроїв. Але габарити пристроїв зменшуються, посилюються вимоги до споживаної енергії. Тому є потреба в більш економічних чіпах бездротового зв’язку.

Група вчених з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та Лабораторії Jet Propulsion при НАСА заявила про спільну розробку мікросхеми, яка дозволить перевести Wi-Fi на наступний виток еволюції. Новий чіп, як стверджується, по енергоспоживанню в тисячу разів менше вимогливий, ніж традиційні рішення.

Таке радикальне зменшення споживаної потужності стало можливим завдяки видаленню зі схеми бездротового зв’язку стандартного трансмітера. Замість нього чіп використовує принцип відображення – дані кодуються в двійковому форматі, в якому два стани представлені енергією, яка адсорбується поверхністю.

При цьому недоліків така система не позбавлена. На стороні передавача потужність доводиться підвищувати, щоб забезпечити нормальну комунікацію. Але так як на стаціонарній точці доступу підвищити потужність набагато простіше, ніж на смарт-браслеті, то ця технологія виглядає перспективною. Підвищуємо потужність на точках доступу до Wi-Fi-інтернету, а мініатюрні пристрої оснащуємо надекономічним чіпом.

Нова система була успішно протестована і змогла забезпечити швидкість передачі даних 330 Мбіт/с на відстань близько 2,5 метра. При цьому технологія має потенціал до вдосконалення.

Звичайно, НАСА спочатку може використовувати нову розробку в своїх приватних цілях, але цілком можливо її поява в майбутньому також і в споживчій електроніці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua