Літаки ВПС США оснастять "променями болю" (відео) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Літаки ВПС США оснастять "променями болю" (відео)

Технології&Авто
1314
Командування спеціальних операцій ВПС США має намір обладнати літаки вогневою підтримкою AC-130J Ghostrider бойовими лазерами і системами активного відкидання, так званими “променями болю”, основу яких складають потужні мікрохвильові випромінювачі.
“Якщо нічого не зробити, то протягом п’яти років, використання AC-130 продовжиться скорочуватися … Я повинен знайти нові способи захистити літак. Високоенергетичні лазери дозволяють захиститися від різних типів ракет”, – сказав Flightglobal глава командування спеціальних операцій ВПС США генерал Бредлі Хайтолд.
Дані системи ВПС США отримають протягом найближчих п’яти років. Лазерна зброя на борту AC-130J буде використовуватися для захисту від ракет, і для знищення автомобілів, човнів, невеликих літальних апаратів і систем зв’язку.
У свою чергу, “промені болю” будуть використовуватися або для розгону натовпів, або проти окремих людей.
“Луч болю” є зброєю нелетальної дії, яка являє собою мікрохвильовий випромінювач і антену. При потраплянні людини під випромінювання системи 83% енергії випромінювання поглинається його шкірою. При цьому людина відчуває сильне печіння і, в більшості випадків, прагне втекти. Установка працює в діапазоні хвиль рівному 95 мегагерц.
Хвиля не здатна проникнути в шкіру людини глибше, ніж на 0,4 міліметра. Наприклад, кухонні мікрохвильовки випромінюють на частоті 2,45 гігагерца, а їх випромінювання проникає на глибину до 17 міліметрів.
Вплив “променя болю” призводить моментально нагріває поверхню шкіри до 44 градусів Цельсія. Опіки першого ступеня з’являються при температурі в 51 градус Цельсія, а другий – 58 градусів Цельсія. Дана система нелетальної зброї вже пройшла успішні випробування в Афганістані та Іраку.
Раніше командування ВМС США повідомило про намір оснастити наступне покоління авіаносців потужним лазерним зброєю, яке буде використовуватися для захисту від ракет і безпілотних літальних апаратів.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас