0 800 307 555
0 800 307 555

Дефолт під питанням


Дефолт під питанням

Учора Мінфін залучив на внутрішньому ринку більше $200 млн, а сьогодні отримає 600 млн євро від Євросоюзу. Цих коштів більш ніж достатньо і для виплати в кінці тижня купона за єврооблігаціями, і погашення валютних ОВДП. Тому Мінфіну немає сенсу вводити мораторій на зовнішні виплати і псувати відносини з кредиторами, вважають фінансисти. Вони сподіваються на завершення переговорів про прийнятну реструктуризації бондів до кінця літа.

Щедрі банки

Міністерству фінансів вчора вдалося залучити на внутрішньому ринку $205 млн – на цю суму банки викупили у нього річні валютні ОВДП. Всього на аукціон було подано шість заявок за ставками від 8,5% до 8,85% річних, середньозважена дохідність склала 8,79%. Отримана бюджетом сума – найбільша з початку року, вона побила рекорд 23 червня ($140 млн).

Цих грошей цілком достатньо для виплати 24 липня зовнішнім кредиторам купонного доходу в розмірі $120 млн по одному з випуску єврооблігацій. Опитані FinMaidan аналітики, втім, вважають, що залучені до держбюджету кошти, швидше за все, будуть спрямовані на погашення ОВДП на суму $200 млн, яке має відбутися вже завтра – 23 липня. «Рефінансування внутрішніх виплат у валюті – одна з умов співпраці з МВФ», – зазначає старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович. Всього з 13 по 24 липня Мінфін направить $316, 680 млн на виплати по валютних ОВДП. «Залучення вчора суми вистачить, щоб компенсувати дві третини видатків бюджету», – підрахував експерт.

Вже сьогодні Євросоюз направить України 600 млн євро першого траншу макрофінансової допомоги. Тому фінансисти очікують, що Україна заплатить на цьому тижні не тільки внутрішнім, але й зовнішнім кредиторам, а мораторію на виплати не буде. «Передбачається, що Україна і кредитори незабаром домовляться про умови реструктуризації, тому у держави немає причин вводити мораторій і тим самим закривати собі доступ на зовнішні ринки на кілька років. Але навіть у разі провалу переговорів більш імовірно введення мораторію вже після виплати купона », – вважає аналітик компанії Empire State Capital Partners Євген Петруша.

Повільний прогрес

Оптимізм експертів заснований на інформації Мінфіну про прогрес у переговорах з комітетом кредиторів на зустрічі 15 липня. «В ході зустрічі у Вашингтоні було досягнуто прогресу за низкою суттєвих питань. За результатами зустрічі сторони домовилися зосередити свою увагу на усуненні розбіжностей між своїми позиціями. Додаткові зустрічі між двома сторонами заплановані на наступний тиждень з єдиною метою – фіналізувати умови боргової операції Україна якомога швидше», – заявили у відомстві. Спочатку Україна пропонувала списати 40% боргу за євробондами, а кредитори не погоджувалися.

Євген Петруша вважає, що в України є підстави очікувати, що фінансування з боку міжнародних організацій та країн G7 продовжиться, а значить, терміни переговорів з приватними кредиторами підтискають. Найближче погашення євробондів на суму $ 500 млн заплановано на 23 вересня. Щоправда, програма розширеного фінансування зобов’язує Україну дотримуватися графіка виконання фінансово-економічних програм, тому Мінфіну доведеться піти на поступки кредиторам. Аналітики ICU очікують, що уряд і кредитори можуть зійтися на списання 25% боргу. Більше того, Мінфін може «підсолодити пілюлю». «Це спеціальні інструменти з прив’язкою до зростання ВВП. Вони дозволяють підвищувати виплати кредиторам, якщо економіка зростає швидше, ніж очікувалося », – говорить Євген Петруша.

Вікторія Руденко

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua