0 800 307 555
0 800 307 555

Депозити українців заморожувати не будуть - Яресько


Депозити українців заморожувати не будуть - Яресько

З кінця червня почалося поліпшення у відносинах України з кредиторами, був підписаний документ про конфіденційність. Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько, передає “Новий Час”.

“Україна може проводити власну монетарну політику. Ми не відмовилися від реформ. Частка боргу до ВВП у нас 100%, проти 170% в Греції”, – заявила міністр фінансів. На її думку повторення грецького сценарію в Україні неможливо.

Голова Мінфіну також зазначила, що в разі оголошення України технічного дефолту за єврооблігаціями це ніяк не відіб’ється на населенні і на банківській системі країни. “Ніякого заморожування депозитів, ніяких змін у банківській системі не відбудеться”, – сказала Яресько.

За її словами, якщо і буде введено мораторій на обслуговування зовнішніх боргів, то це буде тимчасова міра.

Щодо співпраці з МВФ Яресько заявила, що Верховна Рада повинна прийняти чотири законопроекти для призначення МВФ дати перегляду програми співпраці з Україною. У разі прийняття вищевказаних законопроектів, МВФ може призначити дату зборів ради директорів протягом найближчих двох-трьох тижнів. У першому півріччі Україна планувала отримати 3 млрд доларів від МВФ, Світового банку та Японії, які не вдалося залучити в повному обсязі через затягування парламентом прийняття необхідних законопроектів.

Нагадаємо, цей тиждень у Верховної Ради пленарний. Парламенту, зокрема, належить вирішити проблеми з законом про примусову реструктуризацію кредитів. Проти цього документа виступає МВФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua