Військові запропонували більш компактні і дешеві сонячні панелі


Військові запропонували більш компактні і дешеві сонячні панелі

Військові дослідники Редстонського арсеналу армії США заявили про істотний прорив у виробництві сонячної енергетики.

Їм вдалося створити фотогальванічну сонячну панель, яка менше, надійніше і при цьому дешевше в порівнянні з аналогічними рішеннями на ринку.

Більшість сучасних панелей використовують конструкцію з чистого кремнію. Діапазон хвиль світла, який панель може поглинути і перетворити в електрику, порівняно малий у порівнянні з повним спектром сонячного випромінювання. Таким чином, традиційні панелі не тільки не можуть використовувати весь свій потенціал, а й страждають від ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання, яке призводить до перегріву і руйнування.

Нова розробка передбачає включення надтонких металевих шарів (таких як срібло і золото) між напівпровідниковими шарами. Завдяки цьому панель перетворює більш широкий спектр випромінювання, а також отримує здатність відображати шкідливі промені. Крім того, новинка здатна генерувати однакову кількість енергії незалежно від кута падіння сонця на неї. Тобто для таких панелей відпадає необхідність встановлювати їх на спеціальні дорогі моторизовані підставки.

Як відзначають розробники, технологія все ще перебуває на зародковій стадії розвитку. Дослідження підтверджують переваги технології, але про серійне виробництво говорити поки ще дуже рано.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua