Гройсман розповів, чому голосував за закон про конвертацію валютних кредитів


Гройсман розповів, чому голосував за закон про конвертацію валютних кредитів

Голова Верховної Ради вважає себе частково відповідальним за прийняття парламентом законопроекту №1558-1 про конвертацію валютних споживчих кредитів за офіційним курсом гривні на дату укладення договору.

“Я думаю, що багато чого, що відбувалося, було абсолютно спонтанним і було імпровізацією. Я підкреслюю, що вважаю, що в цій імпровізації є і моя вина. Все трошки щось один одному недоговорити, все трошки щось комусь переграли , і врешті-решт вийшло те, що вийшло “, – сказав він.

При цьому спікер зізнався, що сам не бачив текст законопроекту, проголосувавши за нього.

“Я думаю, що всі повинні розділити відповідальність щодо долі цього закону. Я почитав те, що прийняли в третьому читанні за рішенням комітету … не всі ж читали його, я в тому числі, на превеликий жаль, і я визнаю тут свою провину . Це було блискавично, ми говорили про одне, внесли інше, проголосували третє, і це все для багатьох стало шоком “, – сказав він.

За його словами, в ухваленій редакції закон дозволяє конвертувати кредити людям, які взяли їх для придбання декількох об’єктів нерухомості для комерційної діяльності, що, на думку Гройсмана є несправедливим.

“Очевидно, є необхідність прийняти зважене і правильне рішення. Будемо радитися в коаліції, яким шляхом вийти з цієї ситуації, щоб допомогти тим, кому це необхідно і не допустити можливості зловживання на людському горі тим, хто хоче це зробити”, – сказав він.

При цьому за його словами, це питання розглядає профільний комітет, а коаліцією поки не визначений механізм виходу із ситуації.

Гройсман також назвав ухвалення цього законопроекту уроком, з якого слід зробити висновок про необхідність відповідального ставлення до прийняття рішень.

Як повідомляло агентство, Рада прийняла законопроект №1558-1 про конвертацію валютних кредитів 2 липня, після чого 3 липня деякі депутати почали відкликати свої голоси, реєструвати постанови про порушення Регламенту при голосуванні за нього, а 7 депутатів запропонували парламенту скасувати результати голосування.

Президент Петро Порошенко вважає ухвалення Верховною Радою законопроекту №1558-1 популістським рішенням і корупцією.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредити для населення
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua