Депутати масово відхрещуються від закону про реструктуризацію валютних кредитів


Депутати масово відхрещуються від закону про реструктуризацію валютних кредитів

Після прийняття в цілому законопроекту №1558-1 про примусову конвертацію валютних кредитів за курсом на момент їх видачі деякі депутати вирішили відкликати свої голоси. Так, соратник Юлії Тимошенко, яка виступала за прийняття цього документа, член фракції “Батьківщина” Ігор Луценко назвав себе “ідіотом” і пообіцяв відкликати голос.

“Друзі, я вчинив як ідіот. Завтра відкликаю голос. Для мене був шок, коли прийшовши додому і подивившись підсумки голосування, виявив, що 1558 прийнятий в цілому”, – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Також відкликати свій голос нардеп з БПП Олександр Черненко. “Завтра відкличу свій голос за 1558-1. У тому бардаку, який стояв в залі просто не розібрався. Це не виправдання, просто інформація”, – зазначив він.

Депутат Олена Шкрум з “Батьківщини” без будь-яких виправдань заявила, що їй соромно за свій вчинок і відкликала свій голос.

Олег Мусій з БПП також пообіцяв написати заяву про відкликання голосу.

Нагадаємо, після прийняття цього закону (який ВР розглядалася вже після 21 години) по сецмережах розлетілася хвиля обурення. Хештег # ПорошенкоВетуй1588 вийшов в топи українського Twitter.

За даними Мінфіну, законопроект призведе до погіршення стану банківської системи, нових банкрутств, втрат депозитів громадянами, які ні в чому не винні. “Це – популізм, який не має нічого спільного із справедливістю”, – вважає міністр фінансів Наталія Яресько.

В НБУ, в свою чергу, відзначають, що прийняття закону завдасть руйнівний збиток для фінансової та банківської системи України і поставить під загрозу добробут усіх громадян.

“Якщо всі кредити, надані фізичним особам-резидентам в іноземній валюті конвертувати в гривню за курсом 5,05 грн/$1, то банківська система зазнає збитків у сумі близько 100 млрд грн”, – зазначає НБУ.

Регулятор підкреслює, що реалізація зазначених положень призведе до того, що банківська система порушить обов’язкові нормативи капіталу, що потребують негайної докапіталізації, в тому числі державою через рефінансування, – а це додаткове суттєве навантаження на державний бюджет.

Разом з тим, за словами першого заступника голови комітету Ради з питань регламенту й організації роботи парламенту Павла Пинзеника, народні депутати не зможуть відкликати свої голоси за законопроект № 1558-1 “Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті”, який був прийнятий вчора Верховною Радою.

“Не існує процедури відкликання голосів. З точки зору регламенту це не дасть нічого”, – підкреслив Пинзеник.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредити для населення
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua