Небезпечний SMS-троян спустошує рахунки користувачів WhatsApp


Небезпечний SMS-троян спустошує рахунки користувачів WhatsApp

Компанія ESET попереджає про поширення нової шкідливої програми, жертвами якої стають власники смартфонів і планшетів під управлінням операційної системи Android.

Зловред TrojanSMS.Agent.ZS маскується під популярний месенджер WhatsApp.

Активність трояна, як наголошується, росте з початку 2015 року. Програма під виглядом WhatsApp поширюється через різні неофіційні магазини мобільних додатків.

Після завантаження першого apk-файлу з підробленим WhatsApp зловред пропонує власнику портативного пристрою внести плату за використання програми. Після завершення платежу починається завантаження другого apk-файлу, який містить додаткові пакети. Потім троян переходить до установки в операційну систему і запитує різні права адміністратора, включаючи дозвіл на відправку SMS.

У процесі роботи шкідлива програма розсилає короткі повідомлення на платні номери, спустошуючи тим самим рахунок абонента.

Крім того, троян може самостійно здійснювати дзвінки і відправляти на віддалений сервер дані про пристрій і системі. Ця інформація потім може використовуватися зловмисниками в шахрайських цілях.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua