НБУ розповів, кому належать українські банки


НБУ розповів, кому належать українські банки

Нове законодавство і нормативи НБУ змушують банки розкривати своїх власників.

Як повідомляється, відзвітували майже всі.

За даними на 26 червня, акціонерів не розкрили тільки п’ять фінустанов. Три з них – під тимчасовою адміністрацією, з одним луганським банком немає зв’язку, ще один пояснює затримку технічними причинами.

Зараз НБУ обробляє звіти 24 банків. Опубліковано – 110.

У списку виявилося багато цікавих прізвищ.

Нещодавно банк “Авангард” розкрив усіх своїх акціонерів станом на 8 березня 2015 року. Як повідомляла “Економічна правда” серед них з’явився міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин. Йому належить 9,99% банку “Авангард”, через групу ICU. Цій структурі належить 100% кіпрської Vestal Holdings (володіє 99,99% акціями банку).

У ICU кажуть, що міністр став міноритарним акціонером кіпрської компанії в день її заснування – 2 листопада 2010 року, “коли він, будучи міноритарним акціонером групи ICU, ще не підозрював про те, що стане міністром”.

Серед партнерів Демчишина значаться Пасенюк і Стеценко, у них по 41,7% і їхній колега Олександр Вальчишен (6,58%).

Син Павла Лазаренка засвітився в “Земельному банку”. Про те, що банк належить скандальному екс-прем’єр-міністру, ЗМІ писали давно. На такі думки журналістів наводили два прізвища в акціонерів цього банку – Тамара Цикова (теща Лазаренка) і його екс-охоронець – Олександр Мазуренко.

Нещодавно банк надав НБУ нову структуру власності, в якій з’явилося ім’я сина Петра Лазаренка – Олександра. Він станом на 8 березня 2015 прямо володів 3,56% акціями банку.

Однак за свіжими даними на 31 травня 2015 в структурі власності “Земельного банку” прізвище Лазаренко зникла. Цикова і Мазуренко залишилися.

“Приватбанк” розкрив усіх власників станом на 2 червня 2015 року. Крім Геннадія Боголюбова та Ігоря Коломойського (по 45,3%), у власниках значиться їх партнер Олексій Мартинов і топ-менеджмент банку.

Найбільший пакет – у голови правління Приватбанку Олександра Дубілета – 3,03%. У його сина Дмитра – 0,12%. У першого заступника голови правління Тимура Новикова – 1,52%. У решти членів правління пакети від 0,09 до 0,36%.

Молодший партнер Ріната Ахметова Вадим Новинський ніколи не приховував своєї причетності до банку “Юнекс”. Але в офіційній структурі власності його прізвища не було. За даними на початок року, 98,34% акцій банку “Юнекс” належало ТОВ “Челсі”, якою володіє 12 безіменних учасників.

За новими даними структура власності виглядає набагато страшніше. Банк розкрив усіх своїх 35 акціонерів. Основну частину акцій тримають 14 кіпріотів. Частка Новинського – 6,98% – виглядає дуже скромно.

Нова структура власності банку “Хрещатик” складається з 40 акціонерів. Найбільший пакет за бізнесменом Андрієм Івановим – 37,44%. У його партнера Василя Хмельницького всього 0,06% акцій банку. Київської міськрада володіє 24,9% пакетом, ще 21,03% належить Миколі Солдатенку.

Він – давній партнер Ігоря Дворецького. У самого Дворецького 0,00014%. У списку є ще один Дворецький – Володимир, громадянин Швейцарії. У нього 0,69%.

Якщо ці прізвища з банком пов’язували давно, то про акціонера Віктора Пилипишина чутно не було. Йому належить 0,01% акцій банку. “Уже не пам’ятаю”, – відповів Пилипишин на питання, коли він став міноритарним акціонером банку.

У голови правління банку “Хрещатик” Дмитра Гриджука пакет крупніше – 0,07%.

“Це покупка акцій при первинному розміщенні, згідно корпоративній політиці покупка акцій топ-менеджментом банку схвалюється”, – відповів Гриджук.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua