Україна може заощадити $15,3 млрд без списання основного боргу, - Moody's — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна може заощадити $15,3 млрд без списання основного боргу, - Moody's

Казна та Політика
2112
Україна може заощадити $15,3 млрд на виплатах за держоблігаціями без списання частини основного боргу, якого домагається уряд в рамках переговорів з міжнародними кредиторами, заявила старший віце-президент рейтингового агентства Moody’s Investors Service Крістін Ліндоу.
Провал переговорів, які йдуть дуже напружено, а також можливе введення мораторію на виплати за зовнішнім боргом будуть мати довгострокові негативні наслідки для України як для емітента, сказала вона.
При відмові від виплат за бондами України не відразу зможе повернутися на міжнародний ринок капіталу, вважають в Moody’s.
Україна намагається реструктурувати держборг на $19 млрд, щоб отримати антикризовий кредит Міжнародного валютного фонду (МВФ). Переговори зайшли в глухий кут – на думку кредиторів, списання частини номінальної вартості боргу, на якому наполягає уряд України, не є необхідною умовою для МВФ.
“Існує безліч різних способів заощадити $15 млрд і без списання, – сказала К.Ліндоу. – Зниження боргового навантаження можна добитися по-іншому, зокрема, за рахунок значного скорочення купона, тривалої відстрочки”.
У понеділок держоблігації України з погашенням у липні 2017 подорожчали на 1,1 цента, до 47,43 цента за долар номіналу, після того, як Росія підтвердила, що Україна виплатила купон на $75 млн за євробондами на $3 млрд із погашенням у грудні.
У березні 2015 року Moody’s знизило кредитний рейтинг України до “Ca” – передостаннього рівня за шкалою, який передбачає, що країна “дуже близька” до дефолту.
За словами К.Ліндоу, рейтингове агентство буде вважати, що Україна перебуває у стані дефолту навіть у разі часткового списання, “оскільки уряд не зможе розплатитися за зобов’язаннями без реструктуризації, яку ми називаємо обміном в стресових умовах (distressed exchange)”, або еквівалентом дефолту .
Moody’s очікує скорочення ВВП України на 7,5% в 2015 році і на 2% в 2016 році. Тим часом МВФ раніше погіршив прогноз спаду в українській економіці з 5,5% до 9% цього року.
За матеріалами:
bloomberg.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас