Скільки кияни заплатять за борги "попередників"


Скільки кияни заплатять за борги "попередників"

Як відомо, уряд веде переговори щодо реструктуризації українських зовнішніх боргів.

Складовою частиною цих переговорів є розстрочка та, ймовірніше за все, списання частини боргу столиці України.

Саме через це Київ фактично зобов’язаний платити тим самим консультантам, що і Міністерство фінансів.

27 травня 2015 року департамент фінансів Київської міської державної адміністрації акцептував пропозицію на 600 тис дол британської компанії White & Case LLP за юридичний супровід столичних боргів.

Це 12,852 млн грн за курсом НБУ на момент акцепту. Угода з фірмою повинна бути підписана до 30 грудня 2015 року. Її умови тримаються в секреті.

За інформацію департаменту, британську компанію обрали без конкурсу на основі постанови уряду №132 від 25 березня 2015 року.

Нею Арсеній Яценюк зобов’язав київську владу під час будь-яких правочинів з зовнішніми кредитами, строк погашення яких настає до 2018 року, залучати дві компанії: Lazard Freres SAS, Франція, та White & Case LLP.

Нагадаємо, перша з них є головним посередником у переговорах з зовнішніми кредиторами України.

Масив боргів, які Україна хоче реструктуризувати з дисконтом 40% , сягає 15,3 млрд доларів. Київська мерія, як повідомив директор департаменту фінансів КМДА Володимир Репік, заборгувала за кордоном значно менше – 550 млн дол, або 11,605 млрд грн за нинішнім курсом НБУ.

Згідно з висновками дослідження стану боргових зобов’язань Києва, яке провели аналітики “Публічного аудиту”, попередні столичні градоначальники брали кредити, аби повернути попередні борги.

Це є доброю традицією в усьому світі, але за умови, що економіка позичальника зростатиме, а обмінний курс залишається більш-менш стабільним. Коли ж відбуваються події, з якими стикнулася Україна в 2014-2015 роках, майже невідворотно виникають проблеми з обслуговуванням боргу.

Саме тут починаються переговори подібні до тих, що відбуваються зараз.

Від 2005 року кияни винні 250 млн дол із ставкою 8% річних банку Credit Suisse First Boston International, Великобританія. Термін погашення – до 6 листопада 2015 року включно. Від 2011 року кияни завинили ще 300 млн дол із ставкою 9,375% річних також британському банку Kiev Finance PLC.

Судячи з назви, це компанія, яка була створена спеціально для організації фінансування від багатьох джерел.

“Загальний обсяг внутрішнього боргу Києва на 1 червня 2015 року становить 5 165,3 млн грн”, – підкреслив Репік.

Всього за киянами числяться борги на 16,77 млрд грн.

За інформацією головного управління статистики Києва, на 1 квітня 2015 року чисельність населення столиці становить 2 889 904 осіб. Якщо припустити, що ця цифра статична, то кожен киянин, включаючи дітей, винен кредиторам 5 803 грн.

Втім, майбутня угода з White & Case LLP – не остання. Згідно з річним планом закупівель департаменту фінансів КМДА, до кінця 2015 року планується також укласти угоду з французькою Lazard Freres SASS. На це в бюджеті столиці відклали 34,65 млн грн.

Загалом на обслуговування боргів у 2015 році київська влада планувала витрати 52,5 млн грн.

Гліб Канєвський

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua