450
"Укргазвидобування" планує добути до 600 млн куб. м газу за рахунок технології EGR від Linde
— Енергетика
ПАТ “Укргазвидобування”, дочірня компанія НАК “Нафтогаз України”, у червні-липні поточного року планує розпочати застосування технології підвищеного вилучення газу (EGR – Enhanced gas recovery) з використанням азоту німецької Linde Group на Котелевському газоконденсатному родовищі в Полтавській області, повідомив головний інженер компанії Олексій Нестеренко.
“Якщо технологія себе виправдає, то ми можемо вивільнити до 600 млн куб. м газу”, – сказав він.
О.Нестеренко пояснив, що суть технології полягає в тому, що в даний час при видобутку на родовищі конденсат забирається, а газ знову закачується в пласт для підтримки тиску.
“800 млн куб. м товарного газу в цьому задіяно. Якщо його в цій циркуляції замінити чистим азотом з чистотою 99,999%, то газ можна забрати”, – пояснив головний інженер.
Він зазначив, що перевагою цієї технології є те, що азот береться з повітря.
“Для нас інвестиції майже дорівнюють нулю”, – сказав О.Нестеренко.
За його словами, це буде третє в світі застосування цієї технології Linde. Згідно з інформацією на сайті Linde, вона впроваджена для вилучення газу на родовищі Habshan в ОАЕ, де спільно з Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) було створено СП Elixier, і для видобування нафти (EOR – Enhanced Oil Recovery) в Мексиці на родовищі Cantarell в Мексиканській затоці.
О.Нестеренко уточнив, що на родовищі Habshan використання EGR від Linde дозволило витягти 3 млрд куб. м, а в плані довести цей обсяг до 8 млрд куб. м.
“Укргазвидобування”, 100% акцій якого належить НАК “Нафтогаз України”, є найбільшою газодобувною компанією країни, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу в країні. Також експлуатує Шебелинський ГПЗ.
Компанія в минулому році зберегла видобуток природного газу на рівні 15,11 млрд куб. м, а в нинішньому очікує її скорочення на 3% – до 14,7 млрд куб. м.
Linde Group заснована Карлом Фон Лінде в 1878 році і на сьогодні працює більш ніж в 130 країнах світу. Компанія складається з двох підрозділів: Linde Gas (виробництво промислових газів) і Linde Engineering (виробництво устаткування для хімічної промисловості). В Україні представлена ПАТ “Лінде Газ Україна”, яке присутнє на ринку з 2000 року, коли було придбано газове підприємство у Дніпропетровську (“Дніпрокисень”).
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною