0 800 307 555
0 800 307 555

Виплати деяким вкладникам "Дельта Банку" хочуть заморозити


Виплати деяким вкладникам "Дельта Банку" хочуть заморозити

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб має намір “заморозити” виплати 18 тисячам вкладників «Дельта Банку» на загальну суму близько 3 млрд грн на 2-3 місяці для перевірки цих вкладів на предмет незаконного «дроблення», повідомив журналістам заступник директора-розпорядника фонду Андрій Оленчик на брифінгу.

Він зазначив, що фонд почне виплати вкладникам «Дельта Банку» з 11 червня, при цьому, за попередніми оцінками фонду, обсяг «роздрібнення» великих вкладів у банку на більш дрібні напередодні введення тимчасової адміністрації становить близько 3 млрд грн, і мова йде про рахунки 18 тисяч вкладників.

«Нам потрібно 2-3 місяці, щоб поставити всі крапки над «і» по цих вкладниках. Якщо ці операції проводилися в межах здорового глузду, в межах закону, а не вночі, коли підприємство в останню ніч перед введенням тимчасової адміністрації масово видавало матеріальну допомогу своїм працівникам на їх рахунки. Якщо мова йде не про такі схеми, то дайте нам трохи часу розібратися, і якщо люди поводилися в межах здорового глузду, ці вклади будуть розблоковані », – сказав Оленчик.

Нагадаємо, Фонд гарантування оцінює обсяг «дроблення» вкладів в неплатоспроможних банках, які він нині виводить з ринку, без урахування «Дельта Банку», в 5 млрд грн. Відшкодування за такими вкладами не виплачується, і фонд звертається з заявами до правоохоронних органів.

Відзначимо, Національний банк України визнав неплатоспроможним 2 березня «Дельта Банк», що входить до групи найбільших, в результаті чого Фонд гарантування вкладів фізосіб ввів у банк тимчасову адміністрацію до 2 червня, а потім продовжив її роботу до 2 вересня.

Раніше НБУ, враховуючи системне значення «Дельта Банку», обговорював з Міністерством фінансів плани реструктуризації банку і можливу участь держави в його рекапіталізації. Але, враховуючи незадовільний стан активів банку і відмову Мінфіну від його націоналізації, Нацбанк був змушений прийняти рішення про визнання банку неплатоспроможним.

«Дельта Банк» працював на ринку України з 2006 року і входив до групи найбільших банків. Основними акціонерами банку є бізнесмен Микола Лагун – 70,61% і компанія Cargill Financial Services International Inc. (США) – 29,39%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Дельта Банк
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua