3533
Водіям заборонили оплачувати штрафи ДАІ на місці порушення
— Особисті фінанси
Порушення Правил дорожнього руху (ПДР) не відноситься до переліку адміністративних правопорушень, за які адміністративні стягнення накладаються на місці їх вчинення.
Це випливає з рішення Конституційного суду (КС), яке суд прийняв 26 травня і оприлюднив у четвер за поданням Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської про офіційне тлумачення положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
«Перелік адміністративних правопорушень, за які адміністративні стягнення накладаються на місці їх вчинення, є вичерпним і може бути змінений тільки законом», – йдеться в рішенні КС.
При цьому КС дає повний перелік таких правопорушень, який визначений Кодексом про адміністративні правопорушення, і порушення Правил дорожнього руху в цьому переліку відсутня.
Суддя-доповідач у цій справі Віктор Шишкін підкреслив, що КС спеціально дав повний перелік правопорушень, вказавши, що він є вичерпним.
«По всіх інших випадках написано «розгляд справи за місцем вчинення». Тобто, посадова особа в такому випадку має скласти протокол, опитати свідків, одержати пояснення від особи, яку притягують до відповідальності, і здійснити ряд інших процедурних дій, встановлених Кодексом про адміністративні правопорушення. І вже складений протокол відправити у відповідний орган, по-простому будемо говорити – в РВВС », – пояснив Шишкін.
КС також розтлумачив, що положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає, що «справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення», необхідно розуміти так, що використане в ньому словосполучення «за місцем його вчинення» визначає адміністративно територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне порушення.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною