НБУ проти законодавчого врегулювання реструктуризації споживчих кредитів в інвалюті


НБУ проти законодавчого врегулювання реструктуризації споживчих кредитів в інвалюті

Національний банк України (НБУ) виступає проти законодавчого врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті, повідомив директор юридичного департаменту НБУ Володимир Новіков.

“Національний банк проти законодавчого врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті. Як неодноразово зазначалося, втручання держави в господарську діяльність банків та їх правовідносини з клієнтами неприпустимо”, – сказав він,коментуючи законопроект про примусову конвертацію всіх споживчих кредитів за курсом на день їх оформлення без обмеження суми заборгованості (№1558-1), який депутати 21 травня підтримали у другому читанні, вирішивши відправити на підготовку до третього читання.

Крім того, як зазначив Новіков, програмою кредитування Міжнародного валютного фонду за механізмом розширеного фінансування задекларована добровільність переговорного процесу між позичальниками і банками про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів.

“Держава і Національний банк не повинні втручатися у двосторонні переговори між позичальниками і банками. Якщо буде прийнятий закон, що передбачає примусову конвертацію валютних іпотечних кредитів у гривневі, президент України застосує право вето щодо цього закону”, – процитував він вимоги програми.

За оцінкою Новікова, норми цього законопроекту суперечливі і “викликають більше питань, ніж відповідей”.

“Регулятор виступає за вирішення проблем валютних позичальників виключно на добровільних засадах, як це, наприклад, передбачено Меморандумом щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті, запропонованого банками”, – підкреслив він.

При цьому В. Новіков додав, що умови для практичної реалізації цього документа вже з’явилися: Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу, що звільняють від оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходи фізичної особи-позичальника, які виникають після прощення кредитором частини боргу.

Як повідомлялося, в першій декаді травня регулятор повідомив, що в Україні почав діяти меморандум щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті.

Меморандум був запропонований банками, що мають найбільший портфель кредитів фізичних осіб в інвалюті, і передбачає реструктуризацію кредитів в іноземній валюті, отримані під заставу нерухомості, залишок по основній частині яких не перевищує 2,5 млн гривень за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на 1 січня 2015 року.
Меморандум підписали 11 банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредити для населення
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua