"Енергоатом": колізії навколо антикорупційного закону можуть зірвати підготовку АЕС до зими


"Енергоатом": колізії навколо антикорупційного закону можуть зірвати підготовку АЕС до зими

Юридичні колізії, які породжує введений з 26 квітня 2015 в дію Закон України «Про запобігання корупції», можуть зірвати підготовку атомних станцій до осінньо-зимового періоду 2015-2016 рр., говориться в повідомленні НАЕК «Енергоатом».

Як зазначили в держкомпанії, закон передбачає обов’язкове включення в документацію для участі у процедурі закупівлі інформації про наявність або відсутність учасника в Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

В той же час, формування та ведення такого держреєстру, як підкреслюється в повідомленні «Енергоатому», має забезпечуватися Національним агентством з питань запобігання корупції (НАПКА), яке до теперішнього часу фактично не функціонує.

«Ніякі роз’яснення уповноваженого органу про те, яким чином юридичній особі-учаснику торгів підтверджувати факт непритягнення його до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, на сьогоднішній день не надані», – йдеться в повідомленні “Енергоатому”.

“Тобто, зараз фактично відсутні правові шляхи виконання вимоги законодавства щодо перевірки замовником юридичної особи, яка є учасником або учасником попередньої кваліфікації, на предмет вчинення ним корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень”, – підкреслюють в «Енергоатомі».

Також держкомпанія вважає проблемним виконання нової норми закону про наявність в учасника конкурсних торгів антикорупційної програми та відповідного уповноваженої особи, оскільки затвердження формату такої програми також покладено на поки не функціонуюче Нацагентство з запобігання корупції. Враховуючи сказане, можна констатувати, що на сьогоднішній день на учасників та замовників конкурсних торгів покладені нові обов’язки, шляхи виконання яких є абсолютно незрозумілими і нормативно не врегульовані. Оскільки невиконання таких обов’язків може призвести до оскарження та/або скасування результатів торгів через формальне недотримання вимог закону, така ситуація може призвести до блокування державних закупівель як в “Енергоатомі”, так і в цілому в сфері державних закупівель “, – зазначають в держкомпанії .

У цьому зв’язку “Енергоатом” звертається до народних депутатів та інших уповноважених особ з проханням терміново вжити заходів для вирішення і законодавчого врегулювання вищевказаних проблем.

Відзначимо, держпідприємство «НАЕК« Енергоатом »- найбільший виробник електроенергії в Україні з часткою сукупного виробництва близько 50% у загальному обсязі виробництва електроенергії України. На «Енергоатом» покладено функції експлуатуючої організації, яка відповідає за безпеку експлуатації всіх АЕС країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:НАЕК Енергоатом
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua