Міністра фінансів Литви розчарувала економічна статистика України


Міністра фінансів Литви розчарувала економічна статистика України

Міністр фінансів Литви Рімантас Шаджюс на міжнародній конференції з підтримки України заявив, що в нашій країні є всі умови для розвитку та проведення реформ.

“Надання будь-якої допомоги вони (міністри фінансів країн ЄС. – Ред) супроводжують простими умовами – розробка та впровадження реформ, і успіх реформ є передумовою”, – сказав він.

Міністр також зазначив, що макроекономічна допомога повинна привести до реформ в державному секторі України. Разом з тим він перерахував фактори, які можуть, на його думку, допомогти Україні: прозорість державних фінансів і державного майна, стабільність фінансового сектора і соціальний баланс.

“Соціальний баланс – це те, до чого ми повинні все прагнути і що ми повинні забезпечувати”, – сказав він.

Однак статистка зростання ВВП України його розчарувала.

“Давайте разом робити все можливе, щоб цей двигун запрацював, щоб 2015 був останнім роком української рецесії”, – додав міністр.

Припустив, що якщо в 2016 році ВВП України зросте хоча б на 1%, а для цього є умови, то це стане потужним сигналом для всього світу.

Нагадаємо, падіння ВВП України в першому кварталі 2015 року з порівнянні з аналогічним періодом 2014 склало, за оцінками Нацбанку, близько 15%.

Бюджет-2015 побудований на оптимістичному сценарії і передбачає падіння ВВП на 5,5% при інфляції 26,7% і середньорічному курсі 21,7 грн / $ 1, тоді як два інших урядових сценарію припускають падіння ВВП 8,6% і 11,9 % при інфляції 38,1% і 42,8% відповідно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua