Яресько назвала прийнятні для України умови реструктуризації боргів


Яресько назвала прийнятні для України умови реструктуризації боргів

Для проведення реструктуризації зовнішніх боргів України в рамках програми з Міжнародним валютним фондом необхідно забезпечити як пролонгацію термінів погашення боргу, так і зниження основної суми боргу та купона.

Про це міністр фінансів України Наталія Яресько написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Міністр зазначила, що оптимістично налаштована досягти згоди з кредиторами до наступного перегляду програми МВФ у травні.

«Будь-яка угода повинна вирішувати питання нашої фінансової ліквідності та платоспроможності, щоб ми змогли виконати всі вимоги, передбачені програмою співпраці з МВФ. Необхідно буде забезпечити певну комбінацію як подовження термінів погашення боргу, так і зниження основної суми боргу та купона», – написала Яресько.

За її словами, Україна та її кредитори зацікавлені в досягненні рішення, яке дозволить нашій країні витримати будь-які потенційні економічні потрясіння.

Раніше, 22 квітня, один з учасників переговорів по реструктуризації, державний «Укрексімбанк», оприлюднив дані про очікувані джерела економії для платіжного балансу України в 2015 році. Згідно з цими даними, українська сторона в рамках переговорів про реструктуризацію розраховує в 2015 році заощадити за борговими цінними паперами до 5,2 млрд дол. У тому числі в перелік паперів увійшли урядові облігації на 500 млн дол., 644,220 млн дол. і 3 млрд дол. (викуплені Російською Федерацією), муніципальні облігації Києва на 250 млн дол., облігації «Укрексімбанку» на 750 млн дол. і позики інших державних структур на загальну суму 225,543 млн дол.

«Укрексімбанк» в рамках переговорів запропонував власникам своїх єврооблігацій з терміном погашення 27 квітня 2015 року механізм їх реструктуризації на умовах погашення 50% основної суми боргу до 27 квітня 2019 року і решти суми основного боргу – протягом 6 років рівними піврічними платежами, починаючи 27 жовтня 2019 року до остаточного погашення 27 квітня 2022 року. Одночасно, банк запропонував з 27 квітня підвищити процентну ставку за облігаціями до 9,625% річних з 8,375%, що діють в даний час.

Відзначимо, уряд включив облігації державних «Ощадбанку», «Укрексімбанку», а також «Укрзалізниці», «Укравтодору» і борги місцевих рад в перелік цінних паперів, що підлягають реструктуризації. «Укрексімбанк» заявив про початок переговорів з власниками єврооблігацій 27 березня поточного року.

Переговори з кредиторами повинні бути завершені в травні 2015 року, до прибуття місії Міжнародного валютного фонду для першого перегляду програми, в рамках якої і проводиться реструктуризація частини зовнішнього боргу України.

МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування загальним обсягом 17,5 млрд дол. строком на 4 роки 11 березня. Нова програма дозволить відкрити доступ до міжнародного фінансування близько 40 млрд дол. В найближчі 4 роки. Перший транш за новою програмою в обсязі 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua