Шахраї в інтернеті міняють долари за старим курсом і копіюють дані з соціальних мереж, - ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Шахраї в інтернеті міняють долари за старим курсом і копіюють дані з соціальних мереж, - ЗМІ

Кримінал
3015
На сайтах оголошень і в соціальних мережах збільшилася кількість шахраїв. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповіли постраждалі, у яких шахраї виманили від 500 до кількох тисяч гривень.
“Я на шахраїв натрапила на сайті оголошень, – розповідає киянка Світлана Кулай. – Обдурити хотіли в інтернеті, коли продавала своє пальто. Купила його два роки тому на розпродажі, але вдягала всього двічі. Виставила в лютому оголошення на ОLX. За 2 хвилини набирає чоловік. Каже, що він з Харкова і хоче купити це пальто своїй дружині. Та не питав ні про стан, ні про фасон”.
Світлана запропонувала потенційному покупцеві оплатити покупку післяплатою після отримання посилки через Нову пошту.
“Але він наполягає, що вже зараз перекаже гроші мені на картку, – каже Світлана. – Записав номер картки. Через хвилину дзвонить, що у нього не виходить покласти гроші. Треба, щоб я вставила картку в банкомат і дала згоду на пересилку. Я кидаю роботу, біжу в банк. Він мене по телефону консультує, що треба натискати. Коли вибрала функцію “перерахунок грошей”, зрозуміла, що це я йому пересилаю, а не він мені. Була б поклала тисячу гривень якомусь Вані з Харкова” .
Шахраї скопіювали дані львів’янина Андрія Приступенка з соцмережі і виманили 500 гривень у його товариша.
“Минулого тижня дзвонить друг, – каже Андрій. – Питає, коли віддам йому 500 гривень, які позичав. Я не маю звички позичати гроші, тому сміюся і думаю, що це у нього такий жарт. Але Юра каже, що поклав їх мені на картку ще в березні. Виявляється, шахраї зробили копію моєї сторінки в соцмережі, від мого імені написали Юрі і попросили скинути гроші на картку нібито моєї сестри”.
Шахраї в інтернеті пропонують купити долари за старим курсом. Покупці кладуть гривневі заощадження на рахунок шахрая, а очікуваної валюти так і не отримують.
“Син-студент віддав 100 доларів в мережевий лохотрон, – розповідає Леонід Вакар з Луцька. – Вірив, що інвестує гроші в інтернет-банк під великі відсотки. Йому обіцяли, що за два місяці зможе зняти тисячу. Через тиждень зрозумів, що його пограбували. Дуже переживав, бо віддав три стипендії. А товариш вирішив в інтернеті купити долари. Йому обіцяли долар за курсом 15, коли він уже був вище 30. Вчасно його зупинив. Він всі гривневі заощадження зібрався нести в банк і класти на картку”.
За матеріалами:
Газета по-Українськи
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас