Очищення влади не відкладається: Розгляд справи про люстрацію в Конституційному суді зупинено — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Очищення влади не відкладається: Розгляд справи про люстрацію в Конституційному суді зупинено

Кримінал
658
Конституційний суд (КС) України відклав розгляд справи про конституційність окремих положень закону “Про очищення влади” на невизначений період.
“Задовольнити клопотання про перенесення розгляду справи. Про дату початку розгляду буде повідомлено додатково”, – заявив голова КС Юрій Баулін.
З клопотанням про перенесення слухання даної справи в КС звернувся народний депутат Леонід Ємець (фракція “Народний фронт”). Своє клопотання він мотивував тим, що до Верховної Ради внесено законопроект про внесення змін до закону “Про очищення влади”, який зніме питання, що піднімаються в конституційних поданнях.
З уявленнями про конституційність окремих положень закону “Про очищення влади” в КС звернулися Верховний суд України, який подав два подання, і 47 народних депутатів.
Всі три подання об’єднані в одне конституційне провадження. Так, Верховний суд у своїх уявленнях піднімає питання про конституційність положень люстраційного закону, що стосуються заборони для певних осіб, щодо яких здійснюється люстрація, протягом 10 років займати посади. Мова йде про осіб, які займали сукупно не менше одного року в період з 25 лютого 2010 року за 22 лютого 2014 посади члена Вищої ради юстиції (крім голови Верховного суду України), члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голови Державної судової адміністрації України, його першого заступника.
Вказана заборона застосовується до осіб, які займали ці ж посади в період з 21 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року і не були звільнені в цей період за власним бажанням.
Крім того, оскаржуються положення даного закону про заборону займати посади для суддів, які винесли рішення проти учасників Євромайдану.
У поданні 47 народних депутатів йдеться про конституційність положень закону про заборону займати посади для осіб, які протягом не менше одного року в період з 25 лютого 2010 року за 22 лютого 2014 займали посади президента, прем’єр-міністра України, членів уряду, голови Національного банку України, керівників силових структур, голови адміністрації президента. Депутати оскаржили аналогічну заборону щодо осіб, які займають зазначені керівні посади в органах влади в період з 21 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року, а також працівників правоохоронних органів, слідчих, оперативних працівників, працівників органів прокуратури, які брали участь у затриманні осіб, звільнених від кримінальної або адміністративної відповідальності відповідно до законів про амністію, становили на них рапорти і протоколи про адміністративне правопорушення.
Жоден з 14 суддів КС, які беруть участь у слуханні справи про конституційність окремих положень закону “Про очищення влади” в четвер, не заявив про самовідвід.
Юрій Баулін на початку засідання повідомив, що до складу КС на даний момент входять 16 суддів, у засіданні беруть участь 14 з них. При цьому він дав можливість усім 14-ти суддям висловити свою позицію про можливість заявити самовідвід, але жоден з них не скористався цим правом.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас