У Мінфіні розповіли, що конкретно вимагає програма EFF від Укрексімбанку та Ощадбанку


У Мінфіні розповіли, що конкретно вимагає програма EFF від Укрексімбанку та Ощадбанку

Програма розширеного фінансування EFF Міжнародного валютного фонду з Україною, що передбачає реструктуризацію суверенного і квазі-суверенного зовнішнього боргу країни, у випадку єврооблігацій державних Укрексімбанку та Ощадбанку вимагає лише продовження термінів їх погашення без списання основної суми боргу та зменшення ставки купонів, повідомляє Міністерство фінансів.

“Хоча єврооблігації 2015 року та інші боргові інструменти Укрексімбанку та Ощадбанку включені в периметр майбутньої боргової операції, у зв’язку з особливими обставинами щодо державних банків, вони повинні тільки перепрофілювати ці зобов’язання (тобто продовжити термін їх погашення)”, – йдеться в повідомленні Мінфіну в четвер.

“Виконання цілей EFF не вимагає зменшення основної суми боргу або купона за цими інструментами”, – зазначає фінансове відомство.

Мінфін зазначає, що Укрексімбанк проведе реструктуризацію своїх зовнішніх боргових зобов’язань, починаючи з продовження періоду звернення його єврооблігацій 2015 на три місяці.

Відомство зазначає, що взяло до відома постанову Національного банку України від 14 квітня, якою регулятор зобов’язав банк перепрофілювати його єврооблігації з терміном погашення в 2015 році.

“Міністерство підтримує Укрексімбанк, що запитав продовжити період обертання його єврооблігацій 2015 року на три місяці, з тим, щоб бути в змозі провести переговори про продовження терміну погашення облігацій не більше, ніж на 10 років, без зменшення основної суми боргу або процентної ставки”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з ним, нездатність перепрофілювати єврооблігації 2015 унеможливить для України досягнення цілей, зазначених у EFF, оскільки вони є частиною боргу державного сектору обсягом $5,2 млрд з терміном погашення в 2015 році, погашення якого має бути відкладено.

“Всі вимоги Механізму розширеного кредитування (EFF – ред.) По майбутній борговій операції повинні бути виконані, щоб забезпечити безперервне надання необхідної фінансової підтримки України з боку МВФ і її інших міжнародних партнерів. Нездатність України виконати зазначені EFF мети створить значні ризики для Укрексімбанку, а також для України”, – підкреслює Мінфін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Мінфін України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua