Уряд України має намір послабити вимоги до концентрації бізнесу


Уряд України має намір послабити вимоги до концентрації бізнесу

Кабінет міністрів має намір підвищити вартісні показники, у разі досягнення яких бізнес повинен звертатися до Антимонопольного комітету України (АМКУ) за дозволом на концентрацію бізнесу і оцінкою впливу концентрації на конкуренцію.

Про це йдеться в Плані заходів з дерегуляції господарської діяльності, затвердженому розпорядженням Кабміну № 357-р від 18 березня 2015, оприлюдненому у вівторок.

Кабмін вказав, що з цією метою Антимонопольний комітет та інші центральні органи виконавчої влади повинні не пізніше третього кварталу 2015 подати уряду проект змін до закону “Про захист економічної конкуренції”.

Згідно з чинним законодавством, дозвіл АМКУ на концентрацію бізнесу необхідно, якщо сукупна вартість активів або сукупний обсяг продажу товарів учасниками концентрації за останній фінансовий рік, у тому числі за кордоном, перевищує еквівалент EUR12 млн і при цьому ці ж показники хоча б у одного і не менш ніж у двох учасників концентрації перевищують еквівалент EUR1 млн.

План заходів з дерегуляції також передбачає, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) разом з Міністерством юстиції повинні до липня 2015 подати Кабміну проект закону, в якому буде визначено перелік адміністративних послуг та розмір плати за їх надання.

МЕРТ має до кінця року розробити та внести в Кабмін проект закону про скорочення не менше ніж на чверть кількості документів дозвільного характеру та впровадженні принципу заяв ведення господарської діяльності.

До кінця 2016 року МЕРТ має скасувати обов’язкову сертифікацію продукції в державній системі сертифікації (УкрСЕРПО), скасувати або замінити близько 13 тис. стандартів колишнього СРСР.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua