Річний показник інфляції навряд опуститься нижче 30%, - прогноз


Річний показник інфляції навряд опуститься нижче 30%, - прогноз

Темпи зростання споживчих цін в Україні в березні прискорилися до 10,8% місяць-до-місяця (м/м) у порівнянні з 5,3% м/м в лютому. В результаті річна інфляція підскочила до 46% з 35% р/р у лютому, досягнувши найвищого значення з кінця 1996 р, за даними Держстату.

Проте, річний показник інфляції навряд опуститься нижче 30%., Вважає головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.

“Березнева інфляція значно перевищила як нашу оцінку (+ 1,0% м / м), так і консенсус-прогноз агентства Bloomberg (+ 2,2% м / м). Такий різкий стрибок цін, швидше за все, був викликаний відкладеним впливом девальвації гривні наприкінці лютого, яка спровокувала ажіотажний попит серед населення і, як наслідок, зростання роздрібних цін на продовольчі товари. Так, ціни на продукти харчування в березні підскочили на 15,6% м / м (+ 53% р /р), ставши основним фактором прискореного зростання індексу споживчих цін “, – коментує експерт.

Цікаво відзначити, що ціни виробників продуктів харчування виросли не так різко як роздрібні (+ 10,7% м / м), що може свідчити про наявність «панічного» компонента в березневому зростанні роздрібних цін. “У такому випадку, у квітні ми можемо спостерігати деяке здешевлення продуктів харчування, хоча воно навряд чи буде значним, враховуючи, зрослі витрати багатьох виробників”, – додала Бєлан.

Враховуючи зростання тарифів на комунальні послуги у квітні і травні, річний показник інфляції в найближчі місяці залишиться високим.

“Надалі динаміка споживчих цін буде залежати від декількох ключових факторів, а саме, динаміки валютного курсу і врожаю сільгосппродукції. При стабільному курсі і сприятливому врожаї можна очікувати деякого уповільнення темпів зростання цін до кінця року, але річний показник інфляції навряд опуститься нижче 30%” , – прогнозує експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua