Зростання золотовалютних резервів України був цілком очікуваний, - думка


Зростання золотовалютних резервів України був цілком очікуваний, - думка

У березні золотовалютні резерви Національного банку України зросли на 77% м/м (+ $ 4,3 млрд.), досягнувши $ 9,9 млрд., що відповідає 2,0 місяцям прогнозного імпорту в 2015 р

Таке зростання резервів був очікуваним після отримання Україною першого траншу кредиту МВФ у розмірі $4,9 млрд. В рамках програми розширеного фінансування (EFF), зазначає Олена Бєлан, головний економіст Dragon Capital.

“Крім цього, минулого місяця Україна отримала від Канади кредит у розмірі 0,2 млрд. канадських доларів. Дані надходження були частково компенсовані витратами на обслуговування валютного боргу, що склали $0,9 млрд”, – додала експерт.

У НБУ також зазначили, що на валютному ринку банк в березні придбав $0,6 млрд. (В основному завдяки поточним жорстким валютним обмеженням) і продав $0,4 млрд., Переважно для оплати імпортного газу. Надалі на динаміку резервів впливатимуть результати реструктуризації держ. боргу (зокрема, (не) згода Росії реструктуризувати єврооблігації на суму 3,0 млрд дол.), своєчасне надходження траншів від МВФ та інших офіційних кредиторів і темпи відтоку капіталу.

“Ми очікуємо, що за результатами року резерви Нацбанку залишаться біля позначки $10 млрд. (2,0 місяця імпорту) і виростуть до $15,0 млрд. (3,0 місяця імпорту) в 2016 р.”, – йдеться в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua